Голова СБУ назвав основні версії причин авіакатастрофи літака під Тегераном – новини України

Слідчі відомства розглядають дві версії, які могли спричинити трагедію.

Слідчі Служби безпеки України розглядають дві пріоритетні версії, які призвели до авіакатастрофи українського пасажирського літака авіакомпанії МАУ, котра забрала життя усіх пасажирів та екіпажу рейсу “Тегеран-Київ”. Зокрема, йдеться про потрапляння ракети й теракт.

Про це 10 січня розповів голова СБУ Іван Баканов.

Читайте також:

"Дуже чутливе питання". Доступ українських експертів до "чорних скриньок" Boeing ще обговорюється. Ексклюзив ТСН

За його словами, версія про потрапляння ракети в літак викликає найбільшу увагу суспільства, однак до неї є певні питання.

“Достатньо відкрити інструкцію з експлуатації ЗРК, аби виникла низка питань, котрі потребують додаткових відповідей. Зокрема, мова йде про дальність польоту ракети, нюанси щодо керування комплексом тощо. Усі питання зараз опрацьовуються”, – пояснив Баканов.

Що стосується версії теракту, за його словами, українські спецслужби зараз цю інформацію також ретельно вивчають та аналізують.

“Тема дуже важлива, щоб зараз робити якісь поспішні висновки. Можу запевнити, що ми обов'язково повідомимо суспільству всю об'єктивну, перевірену інформацію”, – сказав він.

Нагадаємо, вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Усі 9 членів екіпажу, а також 2 пасажири були громадянами України. РНБО опублікувала список загиблих. Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім, двоє людей так і не сіли на борт літака.

МЗС України спочатку повідомило, що до падіння літака призвели технічні проблеми з двигуном, а версія теракту наразі не розглядається. Потім там змінили інформацію і заявили, що версії наразі все ще встановлюються. Літак впав майже одразу після зльоту з аеропорту імені Імама Хомейні.

Офіс генпрокурора розпочав розслідування катастрофи – справа розглядається за ч. 3 статті 276 Кримінального кодексу (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей). На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану.

Увечері в четвер, 9 січня, одразу кілька провідних американських видань і телеканалів повідомили про те, що Boeing 737-800 “Міжнародних авіаліній України” був помилково збитий Іраном одразу після зльоту з аеропорту Тегерана. З'явилися фото уламків ракет, якими могли збити літак, а також відео моменту трагедії.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо та прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон із посиланням на дані  розвідок та союзників країн повідомили, що літак був збитий іранською ракетою земля-повітря. Президент США Дональд Трамп назвав катастофу літака “підозрілою”. Глава Білого дому, вважає, що літак міг розбитися не через технічну несправність, а через те, що “хтось на тому боці міг припуститися помилки”.

ТСН.ua зібрав головне про аварію та стежить за подіями в текстовій онлайн-трансляції.

Плейлист
17 відео

Падіння літака МАУ під Тегераном. Головне

Вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”.

 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *