Гарантії безпеки для України – чи відправлять союзники війська – думка генерала з Естонії

Усі країни Балтії та Північної Європи повністю на стороні України у її протистоянні російській агресії.

Залежно від досягнутих двосторонніх домовленостей та норм законодавства деякі країни можуть відправити своїх військових до України. Але ЗСУ достатньо професійні та мотивовані для перемоги у війні, яка означатиме для України членство в ЄС та НАТО.

Таку думку в інтерв’ю ТСН.ua висловив естонський генерал, командувач Лігою оборони Естонії та депутат естонського парламенту Мееліс Кійлі.

За його словами, окремі країни могли б відправити своїх військових до України, але він не бачить у цьому доцільності.

“Це залежить від двосторонніх домовленостей, від бажання конкретної нації та її законодавства. Це можливо. Інше питання, чи це потрібно”, – зауважив естонський генерал.

Мееліс Кійлі вважає, що та підтримка, яку надають у військовому плані Україні західні партнери, достатня для того, щоб ЗСУ здобули перемогу на полі бою. 

“Ваші солдати приїжджають до наших країн на навчання, отримують обладнання. Наші інструктори приїжджають, щоб допомогти з технічним обслуговуванням. ЗСУ дуже професійні й мотивовані, вони найкраще знають свою країну”, – пояснив він. 

Водночас Кійлі зазначив, що його країна, а також всі країни Балтії та Північної Європи  повністю на стороні України у її протистоянні російській агресії.

“Я обраний естонським народом до нашого парламенту, і від його імені я можу сказати, що все естонське суспільство стоїть на цьому, і це найкраща гарантія. Ваші ЗС дуже боєздатні, я їх бачив. Вони високопрофесійні. А фінансова та моральна підтримка буде продовжена. Україна з кожним днем стає сильнішою, а наш спільний ворог слабшає. Тому це дуже гарна перспектива на майбутнє”, – наголосив він. 

Мееліс Кійлі також підкреслив, що слід говорити не про закінчення війни, а про перемогу України. 

“Перемога означає, що ви звільнили всі свої території й є частиною міжнародної спільноти – ЄС і НАТО. Це перемога. І альтернативи цьому ми не маємо”, – стверджує естонський генерал.

Нагадаємо, естонський генерал переконаний, що коли Україна стане членом НАТО, вона, як і Швеція та Фінляндія, а також інші члени блоку, опиниться під ядерним захистом.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *