Франція почала працювати з самописцями МАУ: Зеленський привітав передання “чорних скриньок” бюро

Зеленський привітав передання Франції самописців.

У Франції підтвердили доправлення бортових самописців літака МАУ, який був збитий над Тегераном у січні, до Бюро з розслідування і аналізу безпеки цивільної авіації у Парижі.

Про це повідомляється на сторінці бюро у Twitter.

“Група фахівців Бюро з розслідування авіаційних подій Ісламської Республіки Іран (AAIB) прибула в BEA разом із реєстратором польотних даних (FDR) і мовним самописцем (CVR)”, – йдеться у повідомленні. 

Також зазначається, що влада Франції та Ірану підписали угоду про технічну співпрацю з цього питання 4 липня. Нині тривають попередні обговорення сторін.

@Boeing #737 UR-PSR @fly_uia / Iran’s AAIB team has arrived at @BEA_Aero with FDR & CVR / A technical cooperation program agreement has been signed between @BEA_Aero & Iran’s AAIB on July 4 / Preliminary discussions between all stakeholders in progress.

— BEA ✈️ (@BEA_Aero) July 20, 2020

Інформацію про прибуття до бюро самописців привітав президент України Володимир Зеленський.

“Це правильний крок у напрямку завершення розслідування збиття літака. Рідні та близькі загиблих у цій страшній трагедії мають знати правду. Також вони повинні отримати належні компенсації від іранської сторони. Іран має провести повне, прозоре та незалежне розслідування відповідно до міжнародних стандартів. Скриньки прибули до Ліона ще в суботу в умовах підвищеної секретності і вже в лабораторії”, – заявив він.

За словами Зеленського, українські експерти з Національного бюро розслідування авіакатастроф також беруть участь у процесі розшифрування “скриньок”.

“Процес розпочнеться з узгодження методики зчитування інформації зі скриньок, після чого експерти перейдуть до практичної частини робіт. Роботи можуть бути завершені доволі швидко, але все залежить від технічного стану скриньок”, – додав глава держави.

Також Зеленський висловив упевненість, що “бездоганна репутація” французького Бюро розслідування та аналізу безпеки цивільної авіації й “участь найкращих канадських, американських та українських експертів” забезпечить максимальний рівень міжнародного визнання результатів такого дослідження, після чого розпочнеться переговорний процес із Іраном.

Нагадаємо:

  • Вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Увесь екіпаж, а також два пасажири були громадянами України.
  • Спочатку причиною авіакатастрофи іранці називали технічну несправність літака. Однак вже увечері 9 січня стало відомо, що український Боїнг був помилково збитий Іраном одразу після зльоту з аеропорту Тегерана. 
  • Вранці 11 січня Іран офіційно заявив, що ракета “земля-повітря” збила літак МАУ, а трагедія сталася через “людський фактор”.  
  • Влада Ірану переконує, що у комплексі ППО, яким був збитий літак МАУ в Ірані, були порушені налаштування, і це нібито призвело до похибки в даних під час виявлення літака. Україна з цією версією не погоджується. 

Приєднуйтесь також до tsn.ua у Google News.

Стежте за останніми новинами!

Приєднатись

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *