Саудівська Аравія має намір в рази збільшити поставки нафти в Європу за низькими цінами, а також веде переговори з США і країнами Азії.
Саудівська Аравія знизить вартість своєї нафти для Європи до 25 доларів за барель і збільшить поставки втричі. Про це в четвер, 12 березня, пише агентство Bloomberg з посиланням на джерела.
Відзначається, що такі компанії, як британо-голландська Royal Dutch Shell, британська BP, французька Total, іспанські Repsol і CEPSA отримали пропозиції від саудівської Saudi Aramco про постачання, що перевищують стандартні обсяги на 25-200%.
Як вказує Bloomberg, ціна в $25 за барель значно менша, ніж ціна російської експортної марки Urals. Крім того, традиційно Саудівська Аравія поставляла на європейський континент невеликі обсяги нафти.
Деталі намірів Ер-Ріяда повідомило агентство Reuters. За його даними, Saudi Aramco планує поставити на європейський ринок 1,5 млн барелів нафти на добу понад звичайні обсягів.
За даними видання, протягом останнього тижня Саудівська Аравія провела переговори з такими компаніями, як Total, SOCAR, Neste Oil, Preem, Phillips 66 і трейдером Лукойлу Litasco. Зокрема, Total хоче придбати 600-700 тис. б/д у квітні, а НПЗ STAR азербайджанської SOCAR планує закупити 3 млн барелів саудівської нафти в цьому ж місяці.
Крім того, Саудівська Аравія веде переговори зі США про постачання близько 12 млн барелів, говориться в повідомленні. Для цих цілей саудівська національна судова компанія вже зафрахтувала 19 супертанкерів.
Також обговорюються поставки нафти в Азію, однак, принаймні, три запити від виробників з цього регіону були відхилені, повідомляє Reuters. Зацікавленість у саудівській нафті проявляє і Білорусь у зв’язку зі зниженою вартістю поставки.
Нагадаємо, після відмови Росії і Казахстану знизити видобуток нафти, Саудівська Аравія оголосила про знижки на свою сировину. Це спровокувало падіння котирувань на нафту майже на третину – до 31 долара за барель. Пізніше нафта трохи відіграла падіння, піднявшись до 37 доларів. Але сьогодні знову опустилася нижче 33 доларів.
Напередодні ЗМІ повідомили, що Кувейт, Ірак і ОАЕ також готують знижки на “чорне золото”.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentne
Источник: www.ua.korrespondent.net