Колишній радник американського президента готовий дати свідчення за умови отримання повістки.
Колишній радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон згоден дати свідчення в Сенаті у справі про імпічмент президенту країни Дональду Трампу. Він готовий це зробити, якщо отримає відповідну повістку.
Про це йдеться у заяві Болтона, оприлюдненій в понеділок, 6 січня.
“Ґрунтуючись на ретельному розгляді та вивченні, … я дійшов висновку, що якщо Сенат направить мені повістку, я готовий дати свідчення”, – йдеться у заяві ексрадника американського президента, яку цитує AFP.
Демократи вважають, що колишній радник Трампа може дати прямі свідчення, що доводять зловживання владою та перешкоджання розслідуванню з боку американського президента. Болтон – один із чотирьох представників адміністрації Трампа, від яких демократи хочуть отримати свідчення на суді, який очікується цього місяця.
Читайте також:
Джуліані заявив, що готовий дати свідчення у справі імпічменту Трампа
Нагадаємо, до скандалу в США призвела телефонна розмова в липні 2019 року між президентами Сполучених Штатів та України Дональдом Трампом та Володимиром Зеленським. Критики Трампа закидають, що у цій розмові він чинив тиск на Зеленського, аби той дав новий імпульс розслідуванню в Україні стосовно Гантера Байдена. Останній – син потенційного конкурента Трампа на президентських виборах 2020 року, ексвіцепрезидента США Джо Байдена.
У зв'язку зі скандалом у середині грудня Палата представників Конгресу США проголосувала за початок процедури імпічменту Трампа. Йому пред'явили обвинувачення за двома статтями – у зловживанні владою та перешкоджанні розслідуванню Конгресу. Утім, позбавлення Трампа посади президента вважають малоймовірним, адже для цього імпічмент має підтримати Сенат, більшість у якому контролює Республіканська партія, від якої був обраний Трамп.
Болтон пропрацював радником Трампа з нацбезпеки від квітня 2018-го до вересня 2019 року. Він вважається “яструбом” в тому, що стосується зовнішньої політики. Зокрема, ексрадник Трампа відомий вкрай жорстким підходом до вирішення іранської та північнокорейської проблем.
ТСН.ua