Експертка з трендів розповіла про наслідки коронавірусу для світу

Вона пророкує, що COVID-19 спричинить глибокі культурні та економічні зміни.

Головна трендсеттерка світу, засновниця компанії з прогнозування актуальних віянь і умонастроїв Trend Union 70-річна Лі Еделькорт розповіла, як коронавірус змінить світ.

Про це повідомляє Posta-Magazine.

Читайте також:

Коронавірус поставив під загрозу клінічні дослідження серйозного розладу у людини

“Ломка неминуча”, – говорить Лі Еделькорт про те, як зміниться світ після COVID-19. На її думку, пандемія коронавірусу, яка набула глобального масштабу, змусить людей відновити гуманістичні цінності.

Наводимо основні прогнози Лі Еделькорт.

Люди почнуть менше споживати

Людям доведеться урізати обсяг свого майна, навчитися менше подорожувати, адже вірус б'є не тільки по людях, а й відбивається на всіх процесах в сучасному світі. Також навчитися заново відкривати для себе старі улюблені речі, перечитувати книги і обходитися тим, що є.

“Щоб вижити, нам доведеться змінитися: навчитися менше споживати, зокрема й інформації, загалом, відмовитися від більшості наших звичок так, наче ми “відмовляємося від наркотиків”, – впевнена експертка з трендів.

Коронавірус помітно змінить філософію споживання і виробництва речей, способів розваг, і, можливо, зробить те, на що поки не здатне людство з доброї волі.

Як вберегтися від коронавірусу

Майже 90% всіх речей в світі виробляється в Китаї – на головній фабриці планети, і скоро ми, за прогнозами Еделькорт, побачимо в магазинах порожні полиці. Разом з тим з'являться нові можливості для місцевих ремісничих спільнот, кустарного виробництва, прикладного мистецтва, всіх тих областей, де понад усе цінується саме ручна праця.

Доведеться створювати нову економіку з іншими цінностями і способами виробництва, транспортування і розподілу товарів, принципами роздрібної торгівлі. Насамперед коронавірус завдасть шкоди люксовим брендам, вдарить по готельному бізнесу та імпорту продуктів харчування.

Те, що погано для людей – добре для природи

За словами Лі, недавні аерофотознімки Китаю показали, що за період призупинення виробництва небо очистилося, а викиди вуглецю і промислове забруднення пішло на спад відтоді, як в країні виявили вірус. Але для того, щоб повною мірою оцінити екобонус, потрібен більш тривалий час. Однак уже зараз можна сказати, що вірус має позитивний вплив на екологію.

Створення нової системи трудових відносин

Ще одним позитивним наслідком катастрофи планетарного масштабу (коронавірусу), як запевняє Еделькорт, є створення нової системи трудових відносин і більшої поваги до праці кожного, поява більш комфортних умов виробництва. Запровадження карантину підштовхне роботодавців до пошуку нових форматів івентів, а також інноваційних способів передачі інформації.

Темп життя уповільниться, люди стануть уважними

Головна трендсеттерка світу переконана, що вплив коронавірусу змусить людей уповільнити темп життя, відмовляючись сідати в літаки, працюючи з дому. Розважатися люди будуть тільки серед близьких друзів або сім'ї, що навчить їх бути самодостатніми і уважними. Покази мод матимуть дивний і недоречний вигляд, реклама подорожей здаватиметься смішною, плани на майбутнє – непереконливими, вважає Лі.

Лі Еделькорт вважається однією з найвпливовіших тренд-хантерів планети, вона регулярно консультує відомі бренди і великі виробничі компанії, а у 2003 році Time включив її до топ-25 найвпливовіших людей світу моди. Разом із цим п'ять років тому вона напророкувала кінець моди в тому вигляді, в якому ми її знаємо, заявивши, що fashion-індустрія стала безглуздою і жалюгідною пародією на саму себе.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Більше про: Коронавірус

  • У Росії вже майже дві сотні хворих коронавірусною інфекцією
  • Вселенський патріарх наказав церквам припинити служби через коронавірус
  • Коронавірус поставив під загрозу клінічні дослідження серйозного розладу у людини

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист
226 відео

Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *