Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я переконані, що ще є можливість недопущення глобальної епідемії коронавірусу

Поки що в світі лише кілька осередків поширення захворювання.

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) переконані, що ще є можливість недопущення глобальної епідемії коронавірусу.

Про це в понеділок, 2 березня, заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус під час пресконфренції у Женеві, передає агенція новин AFP.

За словами керівника ВООЗ, “вікно можливостей” щодо протидії подальшому поширенню захворювання ще відкрите, особливо на тлі того, що досі в понад 130 країнах не зафіксовано жодного випадку коронавірусу. Крім того, Тедрос Адханом Гебреєсус вказав на те, що впродовж останньої доби на території континентального Китаю, де вперше було виявлено коронавірус, було підтверджено у дев’ять разів менше випадків, ніж за межами КНР.

У самій Піднебесній уже багато днів поспіль спостерігається стале скорочення числа нових виявлених випадків цього небезпечного захворювання. Попри це натепер найбільше зафіксованих випадків захворювання припадає саме на Китай.

Як вберегтися від коронавірусу

Щодо підтверджених випадків поза КНР, то тут 81% таких випадків припадає на чотири країни – Південну Корею, Італію, Іран та Японію. Саме ситуація з поширенням вірусу в чотирьох останніх країнах “найбільше непокоїть” ВООЗ, визнав очільник організації.

Крім того, Тедрос Адханом Гебреєсус вказав на важливість вжиття рішучих заходів у боротьбі з подальшим поширенням вірусу. На думку очільника ВООЗ, всі країни повинні докласти максимум зусиль для цього. В такому разі є можливість “зупинити цей вірус”, переконаний гендиректор ВООЗ, цитує інформагенція dpa. На доказ своїх аргументів Тедрос Адханом Гебреєсус навів той факт, що поширення коронавірусу вдається спинити значно легше, ніж грипу. Якби коронавірус був епідемією грипу, тоді варто було б очікувати глобальної епідемії.

“Спроби сповільнити її (таку епідемію. – ред.) було би просто неможливо втілити в життя”, – визнав він.

Тим часом стало відомо про відправлення Німеччиною, Францією та Великою Британією допомоги для Ірану в боротьбі з коронавірусом. Гуманітарний вантаж на суму близько 5 мільйонів євро міститиме спеціальне обладнання, захисний одяг та спецзасоби, а також комплекти для тестування на наявність коронавірусу, повідомили в пресслужбі Єлисейського палацу.

За офіційної даними іранської влади, в країні натепер зафіксовано вже понад 1,5 тисячі випадків зараження коронавірусом і 66 смертей унаслідок викликаних ним ускладнень, передає інформагенція AP.

У Європі найдраматичніша ситуація з коронавірусом спостерігається в Італії. Станом на вечір 2 березня в цій країні підтверджено вже 2036 випадків зараження коронавірусом. Водночас від ускладнень, спричинених цим недугом, померло вже 52 особи, повідомляють італійські медики.

Плейлист
19 відео

Спалах коронавірусу в Європі

Всесвітня організація охорони здоров’я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії.

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Більше про: Коронавірус

  • У Тернополі ображений на "швидку" чоловік збрехав, що його кум заразився коронавірусом
  • У США підтвердили ще чотири смерті від коронавірусу
  • Держпродспоживслужба заборонила переміщення тварин із Китаю в Україну

Всесвітня організація охорони здоров’я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з’явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров’я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м’ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист
190 відео

Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

ТСН.ua

 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *