Він заявив, що не планує переносити дату виборів, однак, впевнений, що їхні результати не будуть достовірними.
У четвер, 30 липня, американський президент Дональд Трамп прокоментував свій твіт щодо поради перенести вибори, заплановані на початок листопада 2020 року.
Про це повідомляє The Hill.
Читайте також:
Трамп хоче перенести вибори президента – чи законно це
Голова держави запевнив, що не планує змінювати дату виборів, однак, заявив, що через загальне поштове голосування вони “будуть найбільш недостовірними та шахрайськими в історії”.
“Я не хочу зволікати. Я хочу провести вибори, – сказав Трамп під час брифінгу в Білому домі. – Але мені також не хочеться чекати три місяці, а потім з'ясувати, що бюлетені зникли, а вибори не мають сили. Саме це і станеться. Це здоровий глузд”
Американський президент додав, що “розумні люди знають”, що він має рацію, а “дурні” можуть цього не розуміти.
Трамп пояснив, що, за його даними, напередодні виборів американцям поштою розіслали “сотні мільйонів” виборчих бюлетенів, тоді як у 2016 році у виборах взяли участь усього 140 мільйонів громадян США. Також він припустив, що результати можуть залишатися невідомими впродовж місяців чи років через судові процеси. Водночас жодних доказів на підтримку своїх тверджень очільник країни не надав.
Нагадаємо, що діючий президент Штатів виступає за заочне голосування. Це коли громадянин завчасно попереджає, що на дільницю прийти не зможе. Тоді йому на пошту надсилають бюлетень, який виборець має заповнити і відіслати назад у день виборів. Це дозволяють усі штати, але лише 17 з 50 вимагають поважну причину – в інших це може зробити будь-хто.
А ось за умов загального поштового голосування бюлетені розсилають всім без виключення виборцям. Через пандемію коронавірусу вже шість штатів оголосили, що зроблять саме так, і до них, ймовірніше за все, приєднаються багато інших. У федеральної влади впливати на це можливості немає, рішення ухвалюють на місцевому рівні.
Зауважимо, що жодних обґрунтованих досліджень про те, що загальне поштове голосування веде до масових фальсифікацій, не існує.