Два банки Китаю відмовилися від клієнтів з РФ через санкції США ТСН новини 1+1

Сі Цзіньпін та Володимир Путін. Колаж / Фото: ТСН.ua

Це сталося після оголошення з боку США про покарання для фінансових компаній, які дозволили організаціям або особам ухилитися від санкцій проти Росії.

Два китайські державні банки розривають відносини з російськими клієнтами, щоб виконати санкції Заходу, запроваджені проти РФ у зв’язку з її вторгненням до України.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела.

Співрозмовники видання розповіли, що китайські банки наказали переглянути свої ділові зв'язки з Росією після того, як США у грудні 2023 року оголосили, що каратимуть фінансові компанії, які дозволили організаціям або особам ухилитися від санкцій.

За інформацією видання, банки перевіряють реєстрацію бізнесу клієнтів, авторизованих бенефіціарів і кінцевих контролерів, щоб визначити, чи мають ті зв’язки з оборонною промисловістю Росії, і чи можуть бути пов’язані з її вторгненням до України.

Нагадаємо, що лідер Китаю Сі Цзіньпін оголосив про “безмежне” партнерство з Росією після її вторгнення до України, збільшивши експорт споживчих товарів і технологічних компонентів, щоб притупити вплив західних санкцій.

Однак Китай залишається дуже залежним від західних ринків, аби вивести країну з економічного спаду, і останніми тижнями пом’якшив свою позицію щодо США.

“Оголошена реакція Китаю на вторинні санкції США додатково вказує на те, що Китай має застереження щодо бажаного Кремлем “безмежного партнерства” між двома державами”, – відзначили аналітики аналітичного американського Інституту вивчення війни.

США та їхні союзники запровадили низку санкцій проти Росії через її неспровоковане вторгнення до України, але Росія змогла пом’якшити їх, збільшивши свої торгові зв’язки з Китаєм, та диверсифікувавши свій експорт нафти й газу.

За даними Bloomberg, китайські банки надали Росії кредити на мільярди доларів після вторгнення до України, яке відбулося майже два роки тому.

США згодом запровадили інші набори санкцій, спрямованих на закриття лазівок і покарання компаній, які ведуть бізнес із підсанкційними росіянами.

Нагадаємо, 2023 року товарообіг між Китаєм і Росією досяг нового рекорду. Навіть з урахуванням війни РФ проти України, між Пекіном та Москвою зміцнюються економічні зв’язки.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *