Допомога Україні: в Австрії спалахнув конфлікт через допомогу Україні — ТСН, новини 1+1

Міністерка оборони Австрії відмовляється надати допомогу із розмінування Україні, посилаючись, на нейтралітет Австрії. 

В Австрії між президентом Александром Ван дер Белленом та міністеркою оборони Клавдією Таннер виникли розбіжності щодо підтримки України у розмінування.

Про це пише видання Der Standard.

Зазначається, що президент висловився за швидке залучення Австрії у питаннні розмінування в Україні. Тим часом міністр оборони відмовляється від участі в подібних операціях, посилаючись, на нейтралітет Австрії. 

«Будь-які проблеми безпеки для персоналу з розмінування, звичайно, повинні бути прийняті до уваги, але одна річ повинна бути ясною: підтримка розмінування цивільних територій, таких як житлові будинки, школи, дитячі садки або сільськогосподарські території, безумовно, не суперечить австрійським нейтралітет, але це питання гуманітарне», — сказав глава держави.

Водночас Таннер заявила, що австрійські військові сили готові допомогти Україні із розмінування, але після закінчення війни.  Зараз це суперечить конституційному праву, і вона не ризикує «залучити австрійських солдатів, хоча б і непрямо, до військових дій». 

Журналісти пишуть, що причиною такого рішення міністерка називає, що немає жодних гарантій, що розмінування «не буде використано учасниками війни для проведення стратегічної атаки».

Нагадаємо, що в Австрії спалахнув скандал через промову Адольфа Гітлера у потязі.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *