Запуск Дія City дозволить збільшити обсяг IT-індустрії України з $ 6 до $ 12 млрд за п’ять років, кажуть у Мінцифри.
Міністерство цифрової політики підготувало законопроект, яким пропонує альтернативну модель ведення бізнесу для IT-компаній. Як розповів заступник міністра цифрової трансформації і керівник проекту Олександр Борняков у колонці для НВ, вступ у Дія City буде добровільним і декларативним.
Зазначається, що всі опції, передбачені у Дія City, існуватимуть для резидентів. А для компаній, які відмовляться від резидентства Дія City, нічого не зміниться.
Зокрема, залишиться і можливість роботи з ФОП. Але в Дія City також буде доступна нова модель – GIG-співробітник.
“Дія City пропонує ефективні світові практики працевлаштування. Їхній симбіоз і адаптація до українських реалій сформували концепцію GIG-працівника, що дає ІТ-компаніям можливість отримати дійсно гнучкі умови роботи, а співробітникам – соціальні гарантії, такі як лікарняні, відпустки, фіксований робочий тиждень, тощо. Але GIG – це набагато краща альтернатива, таким чином ми досягаємо win-win результату для всіх учасників процесу”, – зазначив Борняков.
Він наголосив, що податки під час впровадження альтернативи не будуть підвищені, а можливість найму співробітників за трудовими і цивільними договорами збережеться.
Проект Мінцифри Дія City – спецрежим для IT-компаній, резиденти якої зможуть використовувати в роботі елементи англійського права, отримають додатковий захист інтелектуальної власності та інші можливості.
Очікується, що запуск Дія City дозволить залучити в Україну нові інвестиції у сферу IT і вже до 2025 року збільшити обсяг індустрії з $ 6 до $ 12 млрд. У Мінцифри планують, що Дія City почне роботу у 2021 році.
Як повідомлялося, через кризу в Білорусі в Україну перебралися десятки білоруських IT-компаній.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Источник: www.ua.korrespondent.net