Британський прем’єр послався на попередній плебісцит понад 5-річної давнини.
Офіційний Лондон не дав дозволу Шотландії проводити референдум щодо виходу країни зі складу Великої Британії. Відповідну інформацію поширив у твітері прем’єр-міністр королівства Борис Джонсон.
Today I have written to Nicola Sturgeon. The Scottish people voted decisively to keep our United Kingdom together, a result which both the Scottish and UK Governments committed to respect.
Let’s make 2020 a year of growth and opportunity for the whole of the UK pic.twitter.com/JjQp3X2J2n
— Boris Johnson (@BorisJohnson) January 14, 2020
Він оприлюднив фото листа на адресу керівниці шотландського уряду Ніколи Стерджен. У документі за підписом Джонсона нагадується, що на попередньому референдумі 2014 року більшість шотландців проголосували за збереження єдності з британською короною. А Стерджен, як і її попередник на урядовій посаді, обіцяли, що такий референдум буде проведений лише раз на покоління.
Нагадаємо, 23 червня 2016 року у Великій Британії відбувся референдум щодо виходу країни зі складу Європейського Союзу. “За” проголосувало 51,9% осіб, “проти” – 48,1%. За попередніми домовленостями, процес виходу мав завершитися 29 березня. 21 березня 27 країн ЄС схвалили на саміті відтермінування Brexit на підставі двох можливих сценаріїв: до 12 квітня або до 22 травня.
Останній мав би відбутися за умови, що запропонована прем’єр-міністром Великої Британії Терезою Мей угода про вихід буде підтримана парламентом. 29 березня парламент країни її відхилив. Наразі Британія має залишити блок до 12 квітня.
Раніше Тереза Мей заявила, що піде з посади голови уряду, якщо більшість депутатів палати громад ратифікують її договір про умови виходу Британії з ЄС, який вона погодила з Брюсселем у листопаді.
Як відбувається вихід Великої Британії зі складу ЄС, дивіться в інтерактивній інфографіці.