У Лондоні не вважають, що це була спеціальна атака.
Український літак авіакомпанії “МАУ” міг бути збитий іранською ракетою “земля-повітря”, але це не було навмисно. Про це заявив прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.
Більше про: Авіакатастрофа рейсу PS752 під Тегераном
“Існує багато інформації про те, що літак був збитий іранською ракетою “земля-повітря”. Це, можливо, було ненавмисно. Ми тісно співпрацюємо з Канадою та нашими міжнародними партнерами, і зараз потрібно провести повне, прозоре розслідування”, – зазначив він.
Джонсон також вимагає негайного і всебічного встановлення осіб загиблих, щоб із ними належним чином могли попрощатися рідні. “Великобританія продовжує закликати всі сторони терміново проводити деескалацію для зменшення напруги в регіоні”, – констатував британський прем’єр.
Фотогалерея
Квіти, сльози і слова співчуття: як віддають шану загиблим в авіакатастрофі літака компанії МАУ поблизу Тегерана (9 фото)
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
Нагадаємо, вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Усі 9 членів екіпажу, а також 2 пасажири були громадянами України. РНБО опублікував список загиблих. Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім, двоє людей так і не сіли на борт літака.
МЗС України спочатку повідомило, що до падіння літака призвели технічні проблеми з двигуном, а версія теракту наразі не розглядається. Потім там змінили інформацію і заявили, що версії наразі все ще встановлюються. Літак впав майже одразу після зльоту з аеропорту імені Імама Хомейні.
Офіс генпрокурора вже розпочав розслідування катастрофи – справа розглядається за ч. 3 статті 276 Кримінального кодексу (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей). На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану.
ТСН.ua зібрав головне про аварію та стежить за подіями в текстовій онлайн-трансляції.