Державний переворот у Малі: військові-заколотники заарештували президента і прем’єра

Тим часом Європейський Союз засудив спробу державного перевороту в Малі.

Президент Малі Ібрагім Бубакар Кейта і найвищі урядовці країни були заарештовані у вівторок, 18 серпня, військовими-заколотниками.

Затримання президента в його резиденції відбулося через декілька годин після того, як зранку військові підняли заколот на військовій базі Каті, розташованої поблизу Бамако, столиці Малі.

Крім президента, заколотники, як повідомляють в Африканському Союзі, затримали також прем'єр-міністра Бубу Сіссе, який раніше закликав до діалогу і просив бунтівників зупинитися.

На даний момент не зрозуміло, хто очолює заколотників, які в них мотиви і хто буде правити замість Кейти.

В останні тижні в Малі проходили акції протесту проти Кейти і його уряду. У коаліції M5-RFP, що стоїть за антиурядовими протестами, заявили, що підтримують дії бунтівників, а речник коаліції заявив, що це був “не військовий заколот, а народне повстання”.

Тим часом Європейський Союз засудив спробу державного перевороту в Малі, наголосивши на тому, що “не сприймає жодних антиконституційних змін”.

“Це не може в жодному разі бути реакцією на глибоку соціально-політичну кризу в Малі”, – йдеться в комюніке верховного представника ЄС із зовнішньої та безпекової політики, поширеному ввечері у вівторок, 18 серпня.

Голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель повідомив, що ЄС, спільно зі своїми міжнародними партнерами, особливо з Економічним співтовариством країн Західної Африки, Африканським Союзом і ООН, закликає до діалогу. За його словами, єдиний спосіб уникнути дестабілізації не тільки Малі, але і всього регіону, полягає в дотриманні конституційних принципів, міжнародного права і прав людини.

Раніше старший аналітик з питань Африки Олександр Реймейкерс заявив, що “повстання, швидше за все, зумовлене рядом чинників, тісно пов'язаних із погіршенням військової ситуації в центральній та північній частині Малі, а не тривалою політичною кризою”.

Зазначимо, що нинішня ситуація в Малі нагадує події 2012 року. Тоді на базі Каті стався державний переворот, який скинув тодішнього президента Амаду Тумані Туре. Того року джихадисти “Ісламської держави” захопили контроль над північними містами Малі.

Але, зрештою, внаслідок військової операції під керівництвом Франції джихадистів витіснили. Як пишуть ЗМІ, бойовики перегрупувались і розширили сферу своєї діяльності за президенства Кейти. 

Приєднуйтесь також до tsn.ua у Google News.

Стежте за останніми новинами!

Приєднатись

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *