Керівництво сервісу коротких відео подало в суд на адміністрацію американського президента.
Керівництво додатку TikTok подало в суд на адміністрацію президента США Дональда Трампа. Причиною став указ американського лідера про заборону громадянам США укладати угоди з китайською компанією ByteDance, що володіє TikTok.
Білий дім стверджує, що TikTok може стежити за користувачами і передавати їх інформацію китайському уряду. Як пишуть ЗМІ, на рішення влади міг вплинути засновник Facebook Марк Цукерберг. Корреспондент.net розповідає подробиці.
Чаша отрути від Трампа
Китайський сервіс коротких відео TikTok, число користувачів якого налічує більш як 700 мільйонів осіб, в останній місяць опинився в центрі скандалу в США, через що він може змінити власника.
Напруженість у відносинах між китайською компанією ByteDance, яка володіє TikTok, і владою США вперше виникла в лютому 2019 року, коли Федеральна торгова комісія оштрафувала сервіс на 5,7 мільйона доларів за порушення закону про захист конфіденційності дітей в інтернеті.
Тоді ByteDance визнала провину, виплатила штраф і випустила оновлення, в якому ввела вікові обмеження і посилила захист даних.
А в середині серпня Трамп підписав указ, згідно з яким ByteDance повинна протягом 90 днів відмовитися від усіх активів, що підтримують роботу TikTok у США, а також позбутися від будь-яких даних користувачів, отриманих за допомогою цього сервісу та іншого свого застосування Musical.ly.
Ще один указ Трампа – від 6 серпня – наказав американському бізнесу протягом 45 днів припинити будь-які ділові відносини з ByteDance.
Своє рішення американський президент пояснив загрозою національній безпеці: TikTok, на його думку, збирає призначені для користувача дані і відправляє їх китайському уряду, що дозволяє Пекіну шпигувати за американськими компаніями.
На рішення Трампа, як повідомила 23 серпня авторитетна газета Wall Street Journal, вплинув засновник найбільшої соцмережі Facebook Марк Цукерберг. У листопаді минулого року він виступив з промовою перед студентами університету Джорджтауна про свободу слова та розкритикував китайський сервіс.
У ній Цукерберг зазначив, що одним з основних конкурентів Facebook став TikTok, який “не поділяє прихильності американської компанії до свободи самовираження і являє собою ризик для цінностей та технологічної переваги США”.
У жовтні аналогічну думку він висловлював на зустрічах з чиновниками і законодавцями, а також декількома тижнями раніше під час візиту до Вашингтона. Як стверджує WSJ, на вечері в Білому домі Цукерберг переконав Трампа, що зростання китайських інтернет-компаній загрожує американському бізнесу.
Відзначимо, що Трамп також пропонує китайській компанії і інший шлях – продати TikTok, наприклад, Microsoft або іншій американській компанії. У США у сервісу понад 100 мільйонів активних користувачів.
Засновник Microsoft Білл Гейтс вважає, що угода може стати “чашею з отрутою” для американської корпорації через умови Трампа, серед яких можлива участь Мінфіну США, що “подвійно дивно”.
Проте 25 серпня стало відомо, що Microsoft підписала “необов’язкову угоду” про наміри придбати американський підрозділ сервісу. Про це йдеться в позові ByteDance до уряду США через заборону застосування на американській території.
Представники сервісу також заявили в позові, що американська влада не надала доказів своєї версії про те, що сервіс становить загрозу національній безпеці США.
Крім того повідомляється, що влада США проігнорувала спроби сервісу довести свою благонадійність. Зокрема, не було взято до уваги те, що дані американських користувачів TikTok зберігаються за межами Китаю.
На популярний сервіс також поклав око американський IT-гігант Oracle, який зараз веде попередні переговори з ByteDance про купівлю американського підрозділу TikTok.
Аналітики вважають, що Oracle зможе скласти гідну конкуренцію Microsoft. На користь Oracle грає і той факт, що її засновник є одним з небагатьох відкритих прихильників Трампа.
Минулого тижня ЗМІ повідомили, що покупцем TikTok може стати компанія Twitter. Відзначається, що Twitter претендує лише на північноамериканський сегмент соціальної мережі.
Хорошим аргументом на користь того, що саме Twitter повинна володіти TikTok, є той факт, що ця компанія не є надкрупною, особливо в порівнянні з Microsoft або Oracle.
Це означає, що платформа для мікроблогінгу має набагато менше шансів стати об’єктом антимонопольного розслідування. Однак для Twitter вартість TikTok, яка оцінюється в 15-50 мільярдів доларів, може виявитися непідйомною.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Источник: www.ua.korrespondent.net