Чому Сі Цзіньпін все ж втрутився у російсько-українську війну і що насправді йому потрібно — оглядач КНР

Китай – єдина країна, з якою і Москва, і Київ готові розмовляти.

Китайський очільник Сі Цзіньпін лише зараз вирішив втрутитися у російсько-українську війну, щоб не підігравати Заходу. Водночас Брюссель і Вашингтон тепер применшуватимуть значення годинної телефонної розмови Сі Цзіньпіна з Володимиром Зеленським.

Про це сказав оглядач гонконгської газети South China Morning Post Алекс Ло.

На думку Ло, ЄС і США «завжди боялися, що Пекін може втрутитися в конфлікт, а не підтримувати росіян, як стверджується».

«Ймовірно, вони б віддали перевагу тому, щоб китайці відкрито стали на бік Росії», – пише Алекс Ло.

За його словами, ЄС та США, ймовірно, хотіли б, щоб КНР відкрито стала на бік Росії.

«Тоді б їм не довелося витрачати стільки часу та енергії на роздмухування загрози вторгнення на Тайвань і вигадок про привида китайського опудала, яке піднімається і бажає знищити західну цивілізацію. Тоді ці наративи поширювалися б природно, без постійного спростування з боку обізнаних критиків», – вважає Ло.

Він пише, що Китай – єдина країна, з якою і Москва, і Київ готові розмовляти.

Ло пояснив, чому Китай вирішив зробити крок саме зараз. За його словами, раніше будь-які дії з його боку означали б, що Китай відмовився від Росії та пішов на поступки західному альянсу, який хоче «знищити чи хоча б дискредитувати режим очільника кремля Володимира Путіна».

За словами оглядача, витік таємних документів Міноборони США зіграв свою роль: це «розвіяло рожеву картинку, яку Вашингтон і Брюссель намалювали про українську перемогу».

Китайський журналіст говорить про виснаження українських військ і вичерпання запасів боєприпасів. Водночас він визнає, що армія Росії також має багато проблем.

Водночас Алекс Ло звинувачує Захід у тому, що в Україні розпочалася «війна на виснаження» замість української перемоги.

«Який вигляд може мати світ? Дуже вигідно для українських лідерів, якщо вони виживуть. Схудлу та меншу Україну, без її проросійських східних регіонів, можна буде швидко відновити за допомогою західних (ЄС) і китайських грошей. Її вищі лідери та їхні друзі-олігархи дуже розбагатіють. Путін зможе піти додому та заявити про успіх, звільнивши своїх російських співвітчизників на сході. Все, що Київ може запропонувати – це постійний нейтралітет до Росії, яка сприйматиме нову Україну як назавжди західну, а не російську», – пише оглядач КНР.

Китайський журналіст припускає, що Україна й без НАТО зможе отримати повну гарантію безпеки від країн Альянсу, як-от США, що захистять її від Росії.

А КНР нібито потрібно, щоб Київ однозначно визнав «єдиний Китай» із Тайванем.

«Оскільки Угорщина та Сербія – єдині дружні країни в регіоні, мати друга в Україні – дуже привабливо. І, звісно, Сі Цзіньпін може справді сказати Путіну, щоб цього разу він прибрав свої руки від українців», — пише Ло.

Однак, за його словами, Захід не зможе домогтися «знищення» режиму диктатора РФ. Тому Вашингтон «стежитиме за тим, щоб китайці нікуди не просунулися зі своєю мирною ініціативою».

Нагадаємо, напередодні в НАТО привітали перемовини лідерів України та Китаю, однак наголосили, що КНР так офіційно й не засудила агресію Росії.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *