Черкащанка, що перехворіла на коронавірус, стала першим донором плазми в Україні

Сьогодні у Черкаському обласному центрі служби крові черкащанка Юлія Кикоть здала плазму, аби допомогти країні упоратися з коронавірусом. Зі зданих компонентів крові планують розробити гіперімунний імуноглобулін, яким потенційно можна буде лікувати COVID-19. Виробники сподіваються, що вже восени зможуть отримати такий препарат.

Юлія – одна з перших черкащанок,  у якої виявили коронавірус. Перенесла хворобу у важкій формі, лікувалась у Черкаській міській інфекційній лікарні. Коли дізналася про те, що її плазма може врятувати інших пацієнтів, зголосилася здати компоненти крові. Відтак вона стала першою в Україні доноркою плазми з антитілами від коронавірусу.

Ліки, створені із реконвалесцентної плазми, дозволять врятувати мільйони життів і повернути світ до нормального життя.  Як зазначають науковці, для досліджень потрібно зібрати принаймні 300 літрів плазми у майже 500 донорів. Про це йшлося під час донації.

«Я рада, що здала в центрі крові всі аналізи, обстежилася і знаю, що здорова. Свою плазму для виготовлення препаратів від коронавірусу я здаю безкоштовно. Готова здавати її кожні два тижні, якщо це справді рятуватиме життя людей»,- поділилась враженнями донорка.

Юлія – донор зі стажем. Чоловік служить в ООС, що спонукало жінку здавати кров регулярно. Дівчина сподівається, що своїм прикладом надихне інших здавати плазму, щоб врятувати світ від пандемії.

За системою державно-приватного партнерства український виробник препаратів із донорської плазми Biopharma є інвестором Черкаського обласного центру крові.  Наразі, «ковідну» плазму вже готові збирати центри Biopharma в Сумах, Шостці, Конотопі, Дніпрі та Харкові. Тут застосовують метод апаратного плазмаферезу – еритроцити, тромбоцити та інші клітини крові залишаються у донора, для виробництва ліків збирають лише плазму. На відміну від донації крові ця процедура переноситься організмом легше. 

«Ми звертаємось до українців, що перехворіли на коронавірусну хворобу і мають довідки про одужання. Саме ваша плазма зараз потрібна для виготовлення ліків для тисяч хворих. Ми запрошуємо вас ставати донорами та таким чином рятувати життя людей», – закликала директор зі стратегічного розвитку Biopharma Оксана Плотнікова.

Також додає, що всіх, хто здатен бути донорами плазми, також запрошують до донації. Biopharma вже розпочала клінічні дослідження препарату, що виготовлений із плазми людей, які не хворіли на коронавірус. Імуноглобулін  використовують в комплексій терапії для лікування коронавірусних хворих у важкій та надважкій стадіях.

Зібрану «ковідну» плазму витримають в карантині, після цього відправлять в R&D центр компанії Biopharma, де із неї мають розробити та виготовити потенційно ефективний препарат, після цього проведуть клінічні випробування в лікарнях. У виробника сподіваються, що вже восени можна буде отримати готовий препарат. На відміну від вакцин, які ініціюють створення антитіл до хвороби в організмі пацієнта, розроблений препарат вже буде містити в собі антитіла. Для більш ефективної роботи українські науковці планують співпрацювати з колегами із США, Японії, Німеччини та Великої Британії.

Відтак у черкаському центрі служби крові чекають тих, хто перехворів на коронавірус. Тим, хто підозрює, що міг перехворіти, і готові здати плазму, аналіз на наявність антитіл до СOVID-19 зроблять безкоштовно.

Інна МОЛЧАНОВА, Черкаси

Источник: www.day.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *