В Італії на роботу викликають лікарів-пенсіонерів.
Через загрозу поширення захворювання COVID-19, викликаного коронавірусом, Папа Римський Франциск не читатиме традиційну недільну молитву з вікна на площі Святого Петра в Ватикані.
Про це Святий Престол повідомив у суботу, 7 березня. Натомість Папа прочитає молитву “Ангел Господній” у бібліотеці Апостольського палацу, її транслюватимуть в прямому ефірі та на екранах на площі перед собором Святого Петра. Цей захід має зменшити кількість людей на площі та запобігти поширенню вірусу SARS-CoV-2.
Сам Папа Римський уже тиждень не брав участі в заходах через застуду, повідомляє агенція AFP.
Його загальна аудієнція, запланована на 11 березня, також відбудеться онлайн.
Ватикан розробляє заходи, спрямовані на запобігання поширенню захворювання серед жителів міста-держави, більшість з яких є людьми похилого віку. Перший хворий там був виявлений 5 березня, зараз також очікуються результати тесту другої людини з підозрою на COVID-19.
Тим часом влада Італії, яка зараз посідає друге місце за кількістю хворих на COVID-19 після Китаю, викликає на роботу близько 20 тисяч лікарів, які перебувають зараз на пенсії. Відповідне рішення італійський уряд ухвалив у ніч проти 7 березня. Кількість ліжок у відділеннях інтенсивної терапії найближчими днями збільшать у півтора раза – до 7500 одиниць.
Захворювання, викликане коронавірусом, було виявлено у лідера Демократичної партії, яка входить в урядову коаліцію, Ніколи Зінгаретті.
“Я в порядку. Мені доведеться залишатися вдома наступні кілька днів”, – написав він на своїй сторінці у Facebook.
Станом на 7 березня в Італії заразилось коронавірусом близько п’яти тисяч людей, а кількість померлих зросла вже майже до 200. Експерти пов’язують збільшення числа хворих із тим, що в Італії значна кількість людей похилого віку.
Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Більше про: Коронавірус в Україні
Всесвітня організація охорони здоров’я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з’явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м’ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.
ТСН.ua