Кораблі HMS Montrose і HMS Defender повернуться до виконання завдань
Кораблі ВМС Великої Британії знову почнуть супроводжувати британські торговельні судна, які прямують через Ормузьку протоку, йдеться в заяві міністра оборони королівства Бена Уоллеса.
“Я розпорядився про те, щоб кораблі HMS Montrose і HMS Defender повернулися до виконання завдань щодо супроводу судів британського торгового флоту в Ормузькій протоці. Уряд вживатиме всіх необхідних заходів для захисту наших судів і громадян”, – сказав Уоллес.
Міністр додав, що в п'ятницю провів телефонну розмову зі своїм колегою зі США Марком Есперо після надходження повідомлень про ліквідацію командувача силами спеціального призначення “Аль-Кудс” Корпусу вартових ісламської революції генерала Касема Сулеймані.
Уоллес, як і раніше глава МЗС Великої Британії Домінік Рааб, закликав всі сторони до деескалації напруженості, що різко зросла в регіоні, але зазначив, що США мають право захищатися.
“Відповідно до міжнародного права у США є право захищатися від тих, хто становить безпосередню загрозу їхнім громадянам”, – наголосив британський міністр.
Нагадаємо, уночі проти 3 січня США влаштували ракетний обстріл неподалік Міжнародного аеропорту Багдаду – внаслідок нього, зокрема, був убитий командир елітного підрозділу “Аль-Кудс” Корпусу вартових ісламської революції Касем Сулеймані.
Фотогалерея
США відправляють понад чотири тисячі військових на Близький Схід (7 фото)
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
Після цієї події ситуація на Близькому Сході різко загострилася: в Ірані обіцяють помститися США, влада Іраку засудила операцію американців, а Держдеп США закликав американців негайно покинути територію Іраку. Критикують операцію і в США – спікерка Палати представників Конгресу США назвала ракетний удар “невиправданим та провокативним”.
Своєю чергою державний секретар США Майк Помпео заявив, що ліквідація іранського генерала зірвала його “неминучу” атаку і врятувала життя американців. “Ризик нічого не робити був величезний”, – заявив він. Трамп же звинуватив Сулеймані у тисячах смертей і сказав, що його ненавиділи навіть в самому Ірані.
Сулеймані називали одним із найвпливовіших осіб на Близькому Сході. ТСН.ua розповідає, хто він такий, чому його вбивство викликало такий резонанс у світі і як тепер може спалахнути чергова гаряча війну на Близькому Сході.
4 січня постійний представник Ірану при ООН Маджид Тахтім-Раванчі заявив, що Тегеран помститься за вчинене США вбивство генерала Касема Сулеймані. “Безумовно, Іран не закриє на це очі. Буде помста, Іран відповість так, як вважатиме за потрібне. Час і місце такої відповіді буде визначати Іран”, – вказав посол.
Пізніше 4 січня район в Багдаді, де розташоване посольство США, житловий квартал міста, а також база військово-повітряних сил (ВПС) біля іракської столиці, зазнав ракетних обстрілів.Одна з випущених ракет упала в “зеленій зоні”, а інша – неподалік цього добре захищеного кварталу.