Буславець: Українська енергетика переживає одну з найбільших криз за всю історію

“У нас на сьогодні енергетична галузь фінансово, паливно і економічно повністю розбалансована. Термінове вирішення системних проблем є питанням національної безпеки. Можу сказати, що простих рішень не буде, на жаль”.

Про це сказала в.о. міністра енергетики та вугільної промисловості Ольга Буславец, повідомляє Еспресо.

Серед причин кризи очільниця Мінекоенерго назвала втручання в галузь через зміни в закони, постанови Кабміну та рішення регулятора.
“Встановлювались так звані обмеження на ці прайскепи. Прайскепи – це обмеження ціни на ринку електричної енергії для того, щоб запобігти значне зростання ціни для кінцевого споживача внаслідок відкриття нового ринку”, – підкреслила вона.

На думку Буславець, після цих втручань відбулося спотворення ціноутворення на ринку – штучне зниження ціни на електроенергії до рівня нижче собівартості її виробництва.

Крім того, за її словами, з вересня минулого року був відкритий імпорт електроенергії з Білорусі та Росії за двосторонніми договорами. Це призвело до того, що вугільна промисловість України втратила ринок збуту своєї продукції.

“Нам це коштувало незатребуваних 1,5 млн тонн українського вугілля, нам це коштувало 5 млрд грн, які були спрямовані на в нашу економіку і не нашим енергогенеруючим компаніям, а нашим сусідам”, – заявила в.о. міністра.

За словами глави Міненерго, в уряду вже є антикризовий план для стабілізації ситуації на ринку. Він складається з 20 заходів, спрямованих на стабілізацію ситуації в енергетиці.

Нагадаємо, раніше Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, запропонувала скасувати пільговий тариф для населення на перші 100 кВт-год електроенергії, допоки країна не вирішить проблеми з “зеленим” тарифом.

Згодом у Мінекоенерго заявили, що у 2020 році тарифи на електричну енергію для населення переглядати не будуть.

Нещодавно ЗМІ дізналися про доручення в.о. міністерки енергетики Ольги Буславець керівництву Енергоатому вивчити можливість майнінгу криптовалют на АЕС. Таким чином міністерство пропонує вирішити кризу на ринку електроенергії і знизити атомну генерацію в системі.

30 квітня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт “Про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії”.

Источник: www.day.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *