Президент країни одразу запевнив про засудження подібних ідеологій.
Державний секретар Бразилії з культури Роберто Альвім був звільнений з посади після суперечливого виступу, у якому він процитував нациста та пропагандиста Йозефа Геббельса.
Про це повідомляє CNN.
Читайте також:
До України повернули картину, яку нацисти вивезли під час німецької окупації
На своїй сторінці у Twitter у четвер Альвім оприлюднив відео, у якому оголосив про запровадження національної нагороди у галузі культури та зазначив, що бразильська культура має націоналістичні ідеали.
“Бразильське мистецтво наступного десятиліття буде героїчним і буде національним, воно буде наділене величезною здатністю до емоційної залученості, і рівною мірою воно буде глибоко прихильне нагальним сподіванням нашого народу, або воно буде нічим”, – сказав він.
У коментарях бразильці одразу помітили схожість цієї цитати із уривком з біографії Геббельса від німецького історика Пітера Лонгеріха: “Німецьке мистецтво наступних десятиліть буде героїчним, буде неймовірно романтичним, буде, безумовно, об'єктивним, буде націоналістичним і з грандіозним пафосом, воно буде і відданим, і об'єднуючим – або воно буде нічим”.
Альвім спробував виправдатися, зазначивши, що ніколи не цитував Геббельса, однак погодився, що цитата асоціюється саме з нацистом. Водночас, під час його промови був також і відеоряд – це була музика із опери Річарда Вагнера “Лоенгрін”, про яку лідер нацистів Адольф Гітлер у своїй книзі говорив, що вона зіграла “визначальну роль” у його житті.
Ситуація навколо цієї промови дійшла і до посольства Німеччини у Бразилії, яка засудила промову Альвіма. Згодом президент Бразилії Жаір Болсонару ухвалив рішення звільнити чиновника із займаною посади та підкреслив, що його країна не визнає будь-які тоталітарні або геноцидні ідеології.
Нагадаємо, на засіданні Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики українського парламенту між депутатами виникла словесна перепалка щодо законопроєкту “Про медіа”. Під час суперечки нардеп від “Опозиційної платформи – За життя” Рінат Кузьмін вступився за російськомовних блогерів та почав цитувати закон нацистської Німеччини.