Болгарія протестує проти втручання Росії у її внутрішні справи — що зробила російська дипломатка

Пані посол РФ у Софії відкрито підтримала болгарських ультранаціоналістів, які вимагають “нейтралітету” Болгарії щодо війни в Україні.

У понеділок, 24 квітня, Болгарія висловила протест через “неналежне втручання” у свої внутрішні справи після того, як російська пані посол у Софії Елеонора Митрофанова висловила свої симпатії до партії “Възраждане” (“Відродження”), яка відкрито підтримує вторгнення РФ до України.

Про це повідомляє Digi24.

“Якби я була болгарським виборцем, я б, напевно, проголосувала “Я нікого не підтримую” або за Костадіна Костадінова”, — сказала очільниця російської дипломатичної місії в Болгарії в інтерв’ю болгарському інфлюенсеру, маючи на увазі лідера партії “Възраждане”.

На таку неприховану підтримку цієї політичної партії з боку російської дипломатки відреагували в МЗС Болгарії.

“Болгарія кваліфікує цю заяву як спробу втручання у внутрішні справи країни, яка в цьому сенсі суперечить Віденській конвенції про дипломатичні відносини», — йдеться в повідомленні на сайті зовнішньополітичного відомства.

Партія “Възраждане” на останніх виборах 2 квітня набрала 14% голосів, посівши третє місце в рейтингу та зайнявши 37 із 240 місць у законодавчому органі Болгарії.

Болгарські ультранаціоналісти відкрито виступали на користь Росії щодо її агресії проти України, вимагаючи “нейтралітету” Болгарії в цьому конфлікті.

Міністр закордонних справ Болгарії Ніколай Мілков провів зустріч із послом Росії, але в міністерстві не уточнили, коли і в якій формі відбулася ця дискусія.

Митрофанова не вперше робить скандальні заяви в Болгарії. У лютому 2022 року вона кваліфікувала Болгарію та НАТО як “холопів Вашингтона”, а потім заявила, що болгарський народ підтримує Кремль у його наступі на Україну, на відміну від “абсолютно проамериканського” уряду в Софії.

Нагадаємо, раніше член маргінальної партії МІР Атанас Стефанов, який балотується до парламенту Болгарії, викинув з балкона мерії болгарської столиці Софії прапор України.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *