Агентство запропонувало п’ять індикаторів, які дозволяють відстежити, як споживачі реагують на ситуацію, і отримати своєчасні дані.
Звичні показники, такі як рівень зайнятості, інфляція і ВВП, не дають оцінки впливу COVID-19 на економіку, оскільки дані щодо них часто приходять із запізненням на місяць, повідомляє Bloomberg.
Тому агентство запропонувало п’ять індикаторів, які дозволяють відстежити, як споживачі реагують на ситуацію, і отримати своєчасні дані.
Споживчі витрати становлять 70% світової економіки, зазначає агентство, тому будь-яке призупинення діяльності може завдати шкоди, зокрема, перешкодити її зростанню або привести до скорочення. Низка секторів економіки вже постраждали від коронавірусу.
Серед таких індикаторів Bloomberg називає готельний сектор, роздрібні продажі, касові збори в кінотеатрах, театральну індустрію і споживчу впевненість.
Так, щодо готельного сектору, Bloomberg наводить дані дослідницької компанії STR, згідно з якими в перший тиждень березня заселеність готелів у США знизилася до 61,8%, що на 5% менше від аналогічних показників минулого року.
Щодо роздрібних продажів, Bloomberg посилається на дослідження Johnson Redbook, яке показало, що на перший план вийшов продаж переважно товарів першої необхідності, ліків, мийних засобів, господарських товарів, продуктів і води в пляшках.
На прикладі американської мережі кінотеатрів AMC Theatres, Bloomberg також демонструє, що касові збори в кінотеатрах через коронавірус скоротилися удвічі, а кінокомпанії переносять прем’єри.
Щодо четвертого індикатора – театральної індустрії, Bloomberg вказує на те, що в Нью-Йорку в перший тиждень березня кількість глядачів в театрах скоротилася на 6,5%.
І, нарешті, останній індикатор – споживча впевненість – за розрахованими Bloomberg даними, демонструє в США найтриваліший період падіння з 2015 року, і він скорочується шостий тиждень поспіль. Найбільше на поведінку споживачів вплинуло падіння фондових ринків.
Раніше глава Європейського центробанку Крістін Лагард спрогнозувала великий економічний шок від коронавірусу.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Источник: www.ua.korrespondent.net