Росія надіслала багато військових до Італії.
Серед італійців та політичних кіл країни виникає занепокоєння, що близько 80% гуманітарної допомоги, яку Росія надіслала Італії для боротьби із коронавірусом, є даремною.
Про це йдеться у матеріалі La Stampa.
За даними джерел ЗМІ, низка російської допомоги є не лише гуманітарною, а й має на меті військово-політичний складник. На їхню думку, прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте прийняв цю допомогу для “зміцнення особистих стосунків” із РФ.
Однак близько 80% з цієї допомоги є даремними та малокорисними для Італії. Росія прислала туди багато техніки та засобів для дезінфекції, тоді як Китай, для прикладу, допомагає масками та апаратами штучної вентиляції легень.
Водночас, росіяни також направили до Італії багато військових спеціалістів із біологічного захисту у високих рангах: генерали, полковники та майори. Усі вони мають змогу вільно пересуватися країною, яка є членом НАТО. Також саму операцію в Італії координує Міністерство оборони Росії, а не Міністерство охорони здоров’я.
Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Більше про: Коронавірус
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.