Біржі Азії завершили торги падінням

Котирування найбільших бірж Азії впали на 3-6% на тлі обвалу цін на нафту до 31 долара за барель.

 

Торги на найбільшій в Азії Токійській фондовій біржі в понеділок, 9 березня, завершилися обвалом на тлі поширення коронавірусу в світі і зниження цін на нафту, пише ТАСС.

 

Так, ключовий індекс Nikkei, що відображає курси акцій 225 провідних компаній Японії, упав на 5,07% до позначки 19698,76 пункту, пробивши психологічно важливий бар’єр у 20 тис. пунктів вперше із січня 2019 року. Більш широкий індекс TOPIX, що фіксує курси акцій всіх компаній в елітній першій секції біржі, знизився на 5,61% – до 1388,97 пункту.

 

Курс долара до єни також серйозно ослаб, втративши 2,91% і вийшовши на позначку 102,71-102,72 єни за долар.

 

Найбільшим падінням відзначилися компанії японської нафтової галузі. Так, акції корпорації Japan Petroleum Exploration обвалилися на 12,69% до позначки в 1974 єни за цінний папір.

 

Також серйозним падінням завершилися торги на біржах материкового Китаю.

 

Індекс “Шанхай композит”, що відображає ситуацію на Шанхайській фондовій біржі, до кінця торгів упав на 3,01%, до позначки 2943,29 пункту. У мінусі опинилися всі “блакитні фішки”. Найбільших втрат зазнали власники активів компаній у таких секторах, як інформаційні технології, будматеріали і споживання, відповідні зведені індекси впали на 6,90%, 4,07% і 4%. Значні збитки зафіксовано також за активами, пов’язаними з нерухомістю, промисловим виробництвом, фінансами та телекомунікаційними технологіями.

 

Зниженням котирувань завершилися торги і на біржі в Шеньчжені. Ключовий індикатор ділової активності торгового майданчика “Шеньчжень компонент” обвалився на 4,09% – до 11108,55 пункту. Індекс CSI300, що відображає котирування найбільших компаній на обох майданчиках, упав до кінця торгів на 3,42%.

 

Також різким падінням відкрилися європейські біржі.

 

Відзначимо, ціни на нафту обвалилися на третину – до 31 долара за барель – після того, як Саудівська Аравія знизила вартість своєї сировини.

 

Це сталося після виходу Росії з угоди ОПЕК+. Переговори країн-учасниць угоди ОПЕК+, які відбулися у п’ятницю, завершилися провалом, оскільки сторони не змогли узгодити нові параметри угоди або продовжити термін дії поточних домовленостей.

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *