Іранські слідчі вже підготували звіт.
У четвер, 9 січня, іранські слідчі заявили, що частина даних із чорних скриньок літака МАУ, який розбився біля Тегерану, втрачена, а українські пілоти намагались повернути літак до аеропорту. Про це йдеться у попередньому звіті про аварію Управління цивільної авіації Ірану.
Звіт підтвердив, що обидві так звані “чорні скриньки”, які містять технічні дані літака і записи переговорів з його кабіни, були знайдені, проте вони були пошкоджені і деякі частини їх пам'яті втрачені.
Більше про: Авіакатастрофа рейсу PS752 під Тегераном
Пілоти українського пасажирського літака Boeing 737 перед катастрофою намагалися розвернули літак і повернутися до аеропорту.
“Траєкторія літака, який спочатку прямував на захід з аеропорту, говорить про те, що після появи технічної проблеми він розвернувся”, – йдеться у звіті. Однак, ніяких повідомлень про незвичайних обставинах польоту екіпаж літака не відправляв. Ймовірно, зв'язок пілотів з авіадиспетчером не працював.
Слідчі додали, що літак вже горів, коли почав падати. За їхніми словами, аварія спричинила сильний вибух, коли літак впав на землю, ймовірно, тому, що літак був повністю заправлений паливом для польоту до Києва.
Раніше, служби порятунку Ірану виявили обидві чорні скринькі пасажирського літака Boeing-737 МАУ. Пізніше Іран заявив, що не передасть чорні скриньки літака авіаліній МАУ компанії-авіабудівнику Boeing.
Вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”.
Читайте також:
Авіакатастрофа літака МАУ в Ірані. Зеленський записав відеозвернення
На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Усі 9 членів екіпажу, а також 2 пасажири були громадянами України. РНБО опублікував список загиблих. Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім двоє людей так і не сіли на борт літака.
МЗС України спочатку повідомило, що до падіння літака призвели технічні проблеми з двигуном, а версія теракту наразі не розглядається. Потім там змінили інформацію і заявили, що версії наразі все ще встановлюються. Літак впав майже одразу після зльоту з аеропорту імені Імама Хомейні.
Офіс генпрокурора вже розпочав розслідування катастрофи – справа розглядається за ч. 3 статті 276 Кримінального кодексу (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей).
На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану.
ТСН.ua зібрав головне про аварію та стежить за подіями в текстовій онлайн-трансляції.