Авіакатастрофа під Тегераном. В Ірані заявили, що небо над країною цілком безпечно для польотів цивільних літаків

В авіакатастрофі загинули 176 людей.

В Ірані заявили, що небо над країною цілком безпечне для польотів цивільних літаків.

Про це запевнив міністр доріг і міського розвитку Ірану Мохаммад Есламі, передає MehrNews.

“Повна безпека іранського неба для міжнародних рейсів завжди відома у всьому світі, і цей чинник високого рівня безпеки не ставиться під загрозу”, – сказав міністр.

Після того, як біля Тегерану двома ракетами був збитий український цивільний літак зі 176 людьми на борту, низка авіакомпаній припинила польоти до Ірану, або ж транзитні рейси над його територією. Серед них – Lufthansa, Air France, China Airlines, Singapore Airlines Ltd, Qantas Airways Ltd і Air Canada.

Нагадаємо, вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Увесь екіпаж, а також два пасажири були громадянами України. Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім, двоє людей так і не сіли на борт літака. Наступного дня до Ірану вирушив борт авіації ЗСУ із 45 фахівцями різних галузей, які були залучені до з’ясування обставин катастрофи літака авіакомпанії МАУ. На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану та Іраку.

Більше про: Авіакатастрофа рейсу PS752 під Тегераном

  • Посли G7 заявили про "ефективні зусилля" Зеленського у подоланні наслідків авіакатастрофи в Ірані
  • Трюдо вимагає від Ірану віддати чорні скриньки збитого літака МАУ
  • "Наше серце з вами". У готелі Ірану, де востаннє зупинявся екіпаж МАУ, повісили пам'ятне фото

Від самого початку іранці заявили про те, що причиною авіакатастрофи стала технічна несправність літака. Однак вже увечері 9 січня одразу кілька провідних американських видань і телеканалів повідомили про те, що Boeing 737-800 “Міжнародних авіаліній України” був помилково збитий Іраном одразу після зльоту з аеропорту Тегерана. З'явилися фото уламків ракет, якими могли збити літак, а також відео моменту трагедії. Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо та прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон із посиланням на дані  розвідок та союзників країн повідомили, що літак був збитий іранською ракетою земля-повітря. Президент США Дональд Трамп назвав катастофу літака “підозрілою”. Глава Білого дому, вважає, що літак міг розбитися не через технічну несправність, а через те, що “хтось на тому боці міг припуститися помилки”. На наступний день докази збиття ракетою знайшли і українські експерти, які працювали на місці події та врешті отримали доступ до передньої частини літака.

Уранці 11 січня Іран офіційно заявив, що ракета “земля-повітря” збила літак МАУ . В офіційній заяві йдеться про те, що трагедія сталася через “людський фактор”. Літак помилково сприйняли за ворожий об'єкт після того, як він повернув у бік військового центру Корпусу вартових Ісламської революції. За кілька годин до катастрофи іранські військові обстріляли дві військові бази США на території Іраку.

Президент Ірану Хасан Роухані назвав трагедію “непрощенною помилкою” і заявив, що країна продовжить розслідування катастрофи українського літака. Своєю чергою лідер України Володимир Зеленський сказав, що Україна чекає від Ірану повного визнання провини у збитті літака МАУ, проведенні розслідування та поверненні тіл загиблих.

Усі головні тексти про те, що передувало авіакатастрофі, як усе сталося, що про це говорили в Ірані, Україна та західних країнах та чому сталася трагедія можна прочитати за посиланням. 

Відео

Жертви чужої війни: глобальний слід авіатрагедії над Тегераном

Український борт опинився на перетині інтересів зразу кількох держав. Протистояння в регіоні вже було на межі повноцінної війни. І деякі експерти зараз думають: саме жертви Boeing бодай тимчасово, але встановили там режим тиші. А в Ірані після трагедії ще й тисячі людей наважилися вийти на протести.  

 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *