Авіакатастрофа МАУ у Тегерані: Іран не закриває повітряний простір

Українським літакам закриють авіасполучення з Іраном від опівночі.

Влада Ірану не вводила заборони на використання повітряного простору міжнародної цивільної авіації після катастрофи літака МАУ під Тегераном. Про це на своїй сторінці у телеграмі повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

За його словами, Державна авіаслужба забороняє польоти українських авіакомпаній в повітряному просторі Ірану від 00:00 9 січня до з'ясування причин катастрофи.

“Звертаю увагу, що станом на 13:00 8-го січня за київським часом заборони на використання повітряного простору Ірану для міжнародної цивільної авіації від компетентних органів цієї країни не введено. Це підтверджують публікації аеронавігаційної інформації Ірану. Закриття або обмеження використання повітряного простору тієї чи іншої країни – це компетенція держави, під суверенітетом якої знаходиться цей повітряний простір”, – йдеться у повідомленні Гончарука.

Плейлист
13 відео

Падіння літака МАУ під Тегераном. Головне

Вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс "Тегеран-Київ".

Він додав, що Федеральна авіаційна адміністрація CША близько 00:00 за UTC (22:00 7 січня за Києвом) повідомила про заборону використання повітряного простору в зоні польотної інформації Багдада, Тегерана, Перської та Оманської затоки. Інші країни заборону не вводили.

“Це підтверджує табло рейсів відправлень із аеропорту Тегерана до країн Європи, Близького Сходу, що свідчить про виконання рейсів у нічний час таких авіакомпаній, як Lufthansa, Turkish Airlines, Austrian Airlines, Qatar, AtlasGlobal”, – відзначив очільник українського уряду.

Вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”.

На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив.  Усі 9 членів екіпажу, а також 2 пасажири були громадянами України. РНБО опублікував список загиблих. Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім двоє людей так і не сіли на борт літака.

ТСН.ua

МЗС України спочатку повідомило, що до падіння літака призвели технічні проблеми з двигуном, а версія теракту наразі не розглядається. Потім там змінили інформацію і заявили, що версії наразі все ще встановлюються. Літак впав майже одразу після зльоту з аеропорту імені Імама Хомейні. 

Офіс генпрокурора вже розпочав розслідування катастрофи – справа розглядається за ч. 3 статті 276 Кримінального кодексу (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей).

На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану.

ТСН.ua зібрав головне про аварію та стежить за подіями в текстовій онлайн-трансляції.

 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *