Авіакатастрофа МАУ під Тегераном: кількість ідентифікованих жертв збільшилась – новини світу

Ідентифіковані 169 загиблих.

У неділю, 19 січня, іранські експерти ідентифікували ще 69 загиблих у результаті збиття ракетою українського літака МАУ під Тегераном. Таким чином, їхня кількість збільшилась до 169 осіб. Тіла тих, особу кого вже встановили, передали їхнім рідним.

 Про це в неділю поінформувало агентство Tasnim.

Крім того, представник Судово-діагностичного центру додав, що на сьогоднішній день (19 січня – ред.) “тіла 150 загиблих у авіакатастрофі під Тегераном передано їхнім родинам”. Він зауважив, що йдеться лише про тіла тих, чиї рідні раніше надали іранській владі генетичні матеріали для проведення спеціальної експертизи.

Зазначимо, що минулого вівторка очільник кримінальної прокуратури Тегерана Мохаммада Шахреярі повідомив, що було встановлено особи 100 загиблих пасажирів літака, що зазнав аварії 8 січня. Він наголосив, що “робота з індентифікації решти загиблих триває і повинна бути завершена до кінця тижня”.

169 bodies of #UkrainePlaneCrash have been identified at the Forensic Diagnostic Center of #Tehran

— Tasnim News Agency (@Tasnimnews_EN) January 19, 2020

Нагадаємо, вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Увесь екіпаж, а також два пасажири були громадянами України. Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім, двоє людей так і не сіли на борт літака. Наступного дня до Ірану вирушив борт авіації ЗСУ із 45 фахівцями різних галузей, які були залучені до з’ясування обставин катастрофи літака авіакомпанії МАУ. На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану та Іраку.

Відео

Фатальний рейс: хто загинув у збитому іранською ракетою "Боїнгу" МАУ

176 загиблих – 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед пасажирів було 24 неповнолітніх, з них – 19 дітей до 12 років. Найменшій дитині був рік. Більшість пасажирів були громадянами Ірану або іранського походження. Загалом серед пасажирів були громадяни 7 країн: Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану, Німеччини, Великої Британії.  

Від самого початку іранці заявили про те, що причиною авіакатастрофи стала технічна несправність літака. Однак вже увечері 9 січня одразу кілька провідних американських видань і телеканалів повідомили про те, що Boeing 737-800 “Міжнародних авіаліній України” був помилково збитий Іраном одразу після зльоту з аеропорту Тегерана. З’явилися фото уламків ракет, якими могли збити літак, а також відео моменту трагедії. Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо та прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон із посиланням на дані  розвідок та союзників країн повідомили, що літак був збитий іранською ракетою земля-повітря. Президент США Дональд Трамп назвав катастофу літака “підозрілою”. Глава Білого дому, вважає, що літак міг розбитися не через технічну несправність, а через те, що “хтось на тому боці міг припуститися помилки”. На наступний день докази збиття ракетою знайшли і українські експерти, які працювали на місці події та врешті отримали доступ до передньої частини літака.

Уранці 11 січня Іран офіційно заявив, що ракета “земля-повітря” збила літак МАУ . В офіційній заяві йдеться про те, що трагедія сталася через “людський фактор”. Літак помилково сприйняли за ворожий об’єкт після того, як він повернув у бік військового центру Корпусу вартових Ісламської революції. За кілька годин до катастрофи іранські військові обстріляли дві військові бази США на території Іраку.

Президент Ірану Хасан Роухані назвав трагедію “непрощенною помилкою” і заявив, що країна продовжить розслідування катастрофи українського літака. Своєю чергою лідер України Володимир Зеленський сказав, що Україна чекає від Ірану повного визнання провини у збитті літака МАУ, проведенні розслідування та поверненні тіл загиблих.

Усі головні тексти про те, що передувало авіакатастрофі, як усе сталося, що про це говорили в Ірані, Україна та західних країнах та чому сталася трагедія можна прочитати за посиланням. 

Відео

Похоронний кортеж привіз до терміналу "В" тіла загиблих українців

В аеропорту "Бориспіль" зібралися кілька тисяч людей, і це не лише родичі загиблих пасажирів і екіпажу, а й майже усі працівники компанії МАУ і пересічні українці. Вони вишикувалися уздовж усього маршруту похоронного кортежу до терміналу "В". Там із загиблим екіпажем прощатимуться їхні колеги і всі, хто прийшов вшанувати загиблих в небі над Тегераном. Але це буде лише після того, як з останнього в їхньому житті рейсу зустрінуть рідні і матимуть свій час для прощання. Цей захід буде закритим.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *