Ангелі Меркель виповнилося 66 років: чим канцлерка запам’ятається німцям і світові
Меркель обіймає посаду канцлера Німеччини уже майже 15 років.
Ангелі Меркель сьогодні, 17 липня, виповнилося 66 років. Свій день народження вона провела на роботі – на європейському саміті в Брюсселі. У кріслі канцлера Німеччини пані Меркель уже майже 15 років, але наступного року йде з посади і з політики. На батьківщині про канцлерку зняли вже кілька фільмів, а надто – про рішення пустити в країну біженців.
Чим запам’ятається Меркель німцям і світові, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Канцлерка улітку 2015 року наважилася відкрити кордон для мільйона біженців. Меркель критикували за це усі – навіть власні однопартійці, але вона вистояла.
Читайте також:
Іменинниця дня: улюблені жакети Ангели Меркель
“Це був виклик для всієї Європи. Що для нас означають наші задекларовані цінності, чи проявимо ми милосердя, гостинність? Чи ж є ситуації, коли від них легше відмовитися, бо це може переобтяжити суспільство”, – зазначив Штефан Ваґнер, режисер фільму про 63 дні з життя канцлерки.
У стрічці про Меркель художні кадри переплетені з документальним відео.
“Глядачі мають розуміти, що коли вони бачать Меркель зі своїм чоловіком, то їхній діалог – наша вигадка. Але теми, які вони обговорюють, що були тоді актуальними – це ми відтворили дуже точно. Розмови, як у нашому фільмі, тоді дійсно могли відбуватися”, – розповів Штефан Ваґнер.
У фільмі згадують і про Україну. Війна на кордонах Європи стала ще однією кризою для Меркель. Тоді лідерів з України канцлерка приймала десятки разів на рік і демонструвала підтримку.
У фільмі Меркель показана не примхливою в одязі – на роботі в піджаку, брюках, жодних підборів. Гардероб змінює не часто. Такою є Меркель і у житті.
Про працездатність Меркель ходять легенди. Працювати канцлерка продовжує і на відпочинку, і коли підводить здоров'я. Політичні зустрічі проводила навіть на милицях. У 2015 році на саміт ЄС вона прилетіла після доби переговорів по Україні у Мінську. І коли завершувалася друга доба без сну, зримо виснажену канцлерку питали, як вона витримує такі навантаження.
“Я почуваю себе непогано. Я зосереджена. А робочий тиждень триває. Завтра на мене чекає наступний робочий день”, – відповідала журналістам Меркель.
Скромність, спокій, прагматизм, а ще рішення, яких від неї не чекали – відмова від атомної енергетики, одностатеві шлюби і відкриті двері для біженців – цим Меркель увійде в історію, вважає режисер.
“Але ж вона таки мала рацію: подивіться, скільки людей Німеччина змогла прихистити! Скільки людей змогли розпочати тут нове життя”, – додав Штефан Ваґнер.
Однак рішення проявити гуманізм і пустити біженців ледь не коштувало Меркель посади. Розпад уряду та відставку їй пророкували ледь не щодня. Однак вона втрималася і нині долає наступну кризу через пандемію коронавірусу – і в Берліні, і в Брюсселі.
За місце наступника Меркель точиться боротьба, яку канцлерка не коментує. Наразі політикою Меркель задоволений 71% німців.