Адміністрація Байдена сподівається залучити Росію до переговорів щодо контролю над ядерною зброєю

США сподіваються відновити угоду та домовитися про наступну після закінчення терміну її дії в 2026 році. Поки що ці спроби були відхилені.

Адміністрація Джо Байдена прагне залучити Росію до столу переговорів для обговорення контролю над ядерною зброєю після того, як Володимир Путін призупинив участь Росії в угоді на початку цього року.

Про це пише CNN. 

У п’ятницю, 2 червня, США поєднають важливу промову радника з національної безпеки Джейка Саллівана з кроком щодо приховування інформації від Росії, яка була б передана в рамках ключової угоди про контроль над ядерними озброєннями між двома країнами.

“Ми сподіваємося, що загалом така комунікація, яку ми ведемо через цю промову, контрзаходи та будь-які потенційні двосторонні подальші дії, призведуть до обговорення”, — сказав журналістам високопоставлений чиновник адміністрації та додав: “Звичайно, для танго потрібні двоє”.

Чиновник сказав, що адміністрація Байдена готова вести переговори з Росією без попередніх умов.

Контрзаходи, які США запроваджують 2 червня, включають: відмову США від повідомлень відповідно до договору, таких як місцезнаходження ракет і пускових установок, включених до договору, і деяких повсякденних повідомлень про рух ядерних сил США.

Державний департамент у четвер, 1 червня, висловив готовність США скасувати вжиті дії, якщо Росія повернеться до виконання умов договору.

Зусилля адміністрації Байдена зосередитися на нерозповсюдженні ядерної зброї відбуваються в той момент, коли деякі законодавці-республіканці закликали адміністрацію оцінити поточні та заплановані ядерні сили США. Наразі Сполучені Штати не робили жодних заяв про зміну розміру своїх ядерних сил.

Нагадаємо, у лютому Путін оголосив, що він призупинить участь РФ у Договорі про стратегічні наступальні озброєння. Йдеться про обмеження ядерних озброєнь.

Про це він заявив 21 лютого у посланні до Федеральних зборів РФ.

Договір обмежує кількість розгорнутої міжконтинентальної ядерної зброї, яку можуть мати як США, так і Росія. Востаннє його було продовжено на початку 2021 року на п’ять років, тобто двом сторонам незабаром доведеться розпочати переговори щодо іншої угоди про контроль над озброєннями.

Згідно з ключовим договором про контроль над ядерними озброєннями, Сполученим Штатам і Росії дозволено проводити інспекції озброєнь один одного, хоча інспекції були припинені від 2020 року через пандемію Covid-19.

Але лише через кілька годин після того, як Путін оголосив про своє рішення у своїй промові, міністерство закордонних справ Росії заявило, що рішення про призупинення участі в договорі можна змінити.

Однак від того часу Путін заявив, що планує розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, з території якої він здійснив частину свого вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Москва завершить будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї в Білорусі до кінця липня, заявив Путін минулого тижня державному телеканалу “Росія 1”.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *