Зовнішні кордони ЄС закрили на місяць.
Європейський Союз пом’якшив умови карантинних заходів через новий коронавірус COVID-19 для певної категорії громадян України. Їм дозволено в’їжджати на територію країн ЄС.
Про це повідомив представник України при Євросоюзі Микола Точицький на своїй сторінці у Facebook.
“ЄС ухвалив рішення допустити до виїзду на територію держав-членів Євросоюзу через державний кордон України тих українських громадян, які є членами родин громадян ЄС, або мають дійсні постійні/тимчасові дозволи на проживання в будь-якій державі ЄС. Таке рішення ухвалене у світлі запроваджених Україною обмежень на перетин кордону з метою стримування COVID-19”, – зазначив Точицький.
Оновлено! Друзі, зверніть увагу, що наразі ще необхідно дочекатися на відповідне рішення української сторони. Просимо з…
Опубліковано Mykola Tochytskyi Пʼятниця, 20 березня 2020 р.
Він додав, що “наразі ще необхідно дочекатися на відповідне рішення української сторони. Просимо з розумінням поставитись до вирішення таких чутливих питань”.
Що саме він мав на увазі щодо “відповідного рішення української сторони”, невідомо, адже українці й так мають право виїжджати за кордон. Інше питання, що це можна зробити лише приватним наземним транспортом, позаяк усі регулярні пасажирські рейси автобусами, поїздами та літаками скасовані. Щоправда, можуть виникнути питання щодо в’їзду на території окремих країн, адже там діють свої обмеження на в’їзд іноземців.
Більше про: Карантин в Україні 2020
Водночас до України можуть заїжджати деякі іноземці: особи що мають право на постійне або тимчасове проживання на території України; є подружжям або дітьми громадян України; водії та обслуговуючий персонал вантажних транспортних засобів; члени екіпажів; представники офіційних міжнародних місій, диппредставництв, організацій та члени їхніх сімей.
Нагадаємо, лідери країн-членів ЄС 18 березня в рамкаха карантинних заходів з метою недопущення поширення коронавірусу вирішили на 30 днів закрити зовнішні кордони Євросоюзу для всіх іноземців.
Спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров’я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з’явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
Як вберегтися від коронавірусу
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м’ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.