
Дональд Трамп оголосив про відправлення тисяч додаткових солдатів до Польщі через кілька тижнів після свого раптового рішення вивести війська з Німеччини.
Очевидним поворотом на 180 градусів президент США викликав ще більше плутанини серед своїх союзників по НАТО після того, як оголосив про план на Truth Social.
Вчора ввечері в публікації на Truth Social він написав, що Польща отримає 5000 додаткових військових після перемоги на виборах консервативного президента Кароля Навроцького.
Трамп заявив: «Виходячи з успішного обрання нинішнього президента Польщі Кароля Навроцького, якого я з гордістю підтримав, та наших стосунків з ним, я радий оголосити, що Сполучені Штати надішлють до Польщі додаткові 5000 військовослужбовців».

Щоб переглянути це відео, будь ласка, увімкніть JavaScript та розгляньте можливість оновлення веббраузера до веббраузера, який підтримує відео HTML5.
Далі
Наразі в Польщі розміщено близько 10 000 військовослужбовців США, зосереджених на східних районах країни, що межують з Україною та Білоруссю, ключовим союзником Росії.
Польща також є ключовим гравцем НАТО, а її винищувачі регулярно попереджають про вторгнення Росії у повітряний простір регіону.
Навроцький відповів на план Трампа щодо X: «Хороші альянси – це ті, що базуються на співпраці, взаємній повазі та відданості нашій спільній безпеці».
На початку травня Трамп оголосив, що 5000 американських військових покинуть Німеччину після відмови канцлера Фрідріха Мерца підтримати війну з Іраном.
Мерц заявив, що США були принижені на переговорах щодо війни з Іраном, що викликало бурхливу реакцію Трампа.
Президент США сказав Мерцу «відновити свою зруйновану країну» та звинуватив його у терпимості до Ірану, озброєного ядерною зброєю.
Він написав на Truth Social: «Канцлер Німеччини повинен приділити більше часу припиненню війни з Росією/Україною (де він був абсолютно неефективним!)».
До запеклого обміну думками європейські країни місяцями стикалися з критикою з боку США, які звинувачували їх у надмірній залежності від американців у питаннях безпеки.
Щоб переглянути це відео, будь ласка, увімкніть JavaScript та розгляньте можливість оновлення веббраузера до веббраузера, який підтримує відео HTML5.
Далі
США та Німеччина мають довгу історію військової співпраці з часів Холодної війни, коли американські війська перебували у Західній Німеччині з найбільшою кількістю військ.
Тренди зараз
-

Щось дуже дивне відбувається на шиї цього суб'єкта інтерв'ю
США 1 день тому
- Чоловіка заарештували після того, як він «поцілував 4-річного британського хлопчика в басейні готелю Магалуф»
- Мати та вітчим, які покинули хлопчиків 3 та 5 років у лісі, планували «грати в божевільних» після арешту
- Мати трьох жінок, які загинули біля пляжу Брайтона, також потонула, повідомляє родина
За останніми урядовими даними, наразі в Німеччині перебуває близько 36 000 американських військових, найбільші бази яких розташовані поблизу Рамштайна та Штутгарта.
Для порівняння, у Великій Британії розміщено 10 156 американських військовослужбовців на трьох базах.
Зростаюча ворожість Трампа до НАТО, вторгнення Росії в Україну та війна в Ірані призвели до самоаналізу всередині військового альянсу.
Але також кажуть, що гнів Трампа зблизив країни, і лідери приватно обговорювали, що робити, якщо президент США виконає свої погрози вийти з альянсу.
