
Поки решта світу затамувала подих, чекаючи, чим закінчиться триваюча безвихідь в Ормузькій протоці, одне судно вирішило ризикнути і пройти прямо крізь неї.
Російська суперяхта, пов'язана з російським мільярдером Олексієм Мордашовим, на якого поширюються санкції, цими вихідними відпливла з Дубая до Маскату, рухаючись безпосередньо через води, за які воюють Іран та Сполучені Штати.
Цей дивний прохід крізь води, наповнені мінами, символізує більше, ніж просто зухвалого капітана, який обирає небезпечний маршрут.
Росія з самого початку була мовчазним гравцем у конфлікті між США та Іраном, навіть не усвідомлюючи цього у світі.
Вчора ці відносини стали більш очевидними, коли президент Росії Володимир Путін прийняв іранську делегацію в Санкт-Петербурзі, де міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі високо оцінив їхні «стратегічні відносини».
Арагчі написав у соціальних мережах: «Нещодавні події засвідчили глибину та міцність нашого стратегічного партнерства. Оскільки наші відносини продовжують розвиватися, ми вдячні за солідарність і вітаємо підтримку дипломатії з боку Росії».
«Це гарна нагода для нас проконсультуватися з нашими російськими друзями щодо подій, що відбулися у зв'язку з війною протягом цього періоду, і що відбувається зараз».

Хоча Росія не брала безпосередньої участі в мирних переговорах між Сполученими Штатами та Іраном, їй є що втрачати.
Війна стала неочікуваним поштовхом для Росії, оскільки попит на її нафту та газ значно зріс, що призвело до збільшення експорту, який останніми роками постраждав через санкції, пов'язані з війною в Україні.
Хоча, схоже, Росія може бути зацікавлена в ірано-американській війні через свою потребу в нафті, вона також виявилася залученою у військову діяльність, про що більша частина світу навіть не усвідомлює.
Як виявила газета «Вашингтон пост», Росія надала Ірану інформацію, яка допоможе йому атакувати американські військові кораблі та літаки, розгорнуті на Близькому Сході.
Маштаб російської підтримки не був цілком зрозумілим, але здатність іранських військових самостійно знаходити цілі США погіршилася з початку конфлікту, повідомляє видання Post.
Кір Джайлз, російський експерт з Chatham House, сказав Metro : «Для Росії має сенс максимально сприяти воєнним зусиллям Ірану, не завдаючи безпосередньо незручностей самій Москві».
«Коаліція країн-партнерів, які протистоять Заходу, має спільні інтереси у заподіянні якомога більшої шкоди західній коаліції та міжнародному порядку, заснованому на правилах, навіть якщо вони мають власні розбіжні стратегічні цілі».

За словами Джайлза, те, що Росія, очевидно, втручається в мирні переговори, також цікаво, оскільки країна завжди прагнула позиціонувати себе як посередника в конфліктах для проектування глобального впливу.
Тренди зараз

Туриста загинуло після того, як кобра залізла йому в штани під час виступу “заклинателя змій”
Світ 1 день тому
- Робот із запискою «Бабусю, сідай!» врятував літню жінку від російських військових
- Слова Джей Ді Венса, сповненого паніки, під час стрілянини у Вашингтоні, розкриті за допомогою читача по губах
- Посольство Ірану у Великій Британії вербує емігрантів, щоб вони стали мучениками та «пожертвували життям»
«Вони можуть багато виграти від участі в цьому процесі, від публічної позиції та демонстрації себе як миротворця, а не як прихильника кампанії Ірану у відповідь на Сполучені Штати та їхні сусіди з Перської затоки», – додав Джайлз.
Однак Росія також може отримати певну вигоду, якщо війна між Іраном та США триватиме довше.
Джайлз сказав: «Чим довше триває війна, тим краще для Росії: високі ціни на нафту, послаблення санкцій, відволікання світу від війни в Україні та величезні темпи, з якими Сполучені Штати та їхні союзники витрачають боєприпаси, які в іншому випадку могли б бути доступні для захисту Європи».
«Усе це значною мірою на користь Росії. Тож вони дуже зацікавлені в тому, щоб війна не завершилася остаточно».
