Євросоюз планує прокласти підводний інтернет-кабель у Чорному морі, щоб зменшити залежність від РФ

1100-кілометровий кабель коштуватиме 45 мільйонів євро, він призначений для того, щоб з'єднати Європу з Кавказом.

Європейський Союз планує прокласти підводний інтернет-кабель через Чорне море. Це робиться для того, щоб поліпшити зв'язок з Грузією і зменшити залежність від комунікаційної інфраструктури, яка проходить через Росію.

Про це повідомляє Financial Times із посиланням на джерела, передає «Укрінформ».

У документі Єврокомісії йдеться про те, що 1100-кілометровий кабель коштуватиме 45 мільйонів євро. Він призначений для того, щоб з'єднати Європу з Кавказом і зменшити «залежність від наземного оптоволоконного зв'язку, що проходить через Росію».

«ЄС і Грузія у 2021 році попередньо погодилися, що цей кабель є необхідністю, а конфлікт в Україні надав проєкту додаткового імпульсу, обґрунтувавши необхідність зменшити залежність від «зв'язків, які не є безпечними або стабільними», — повідомило виданню джерело, знайоме з цим питанням.

Однак проєкт все ще перебуває на стадії розгляду і на його реалізацію не виділено жодних коштів.

«Британська телекомунікаційна корпорація Vodafone також має плани щодо прокладання підводного кабелю в Чорному морі», — йдеться в повідомленні. Її проєкт під назвою Kardessa з'єднає Україну з Болгарією, Туреччину з Грузією, а потім піде під землю до Вірменії, Казахстану і далі в Азію.

Нагадаємо, в ЄС почали обговорення нових санкцій проти РФ, але процес може затягнутися.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *