Зелена країна: як Туреччина вкриває себе лісами

Зелена країна: як Туреччина вкриває себе лісами

24.04.2021 13:00

Укрінформ

Площа республіки вже у 2023 році на 30% буде складатися з лісів. Такий досвід корисний і нам

Туреччина за рівнем озеленення посідає перше місце в Європі та шосте місце у світі. Зусилля по збільшенню кількості лісових площ, догляду за існуючими лісами, зеленими зонами на приміських територіях та в населених пунктах регламентовані законодавством, національною програмою й окремими проєктами.

Туреччина за рівнем зусиль, що докладаються до озеленення країни, відповідно до міжнародного звіту Глобальної оцінки лісових ресурсів, у 2015 році була на 46-му місті в світі, у 2020 році – на 27-му. Цьому процесу навіть відвели окремий день: з 2019 року 11 листопада оголошене Національним днем ​​відновлення лісів у Туреччині.

РЕКОРД ДО 100-РІЧЧЯ ЗАСНУВАННЯ РЕСПУБЛІКИ

Перший «лісовий кодекс» Туреччина прийняла ще у 1937 році. У документі визначили стратегію збереження лісів, раціонального використання та збільшення лісових площ. За офіційними даними, в 1973 році лісові площі складали 20,2 млн га, у 2005 році – 21,2 млн га, у 2020 році – 22,9 млн га (загальна площа країни 783,6 тис.км²). За останні 18 років лісові активи в Туреччині були збільшені на 2,1 млн гектарів. Визначена на національному рівні мета – досягти 23,4 мільйона гектарів лісових площ, що відповідає 30% загальної площі країни, у 2023 році, коли Туреччина відзначатиме 100-річчя створення Турецької Республіки.

Джерело: haberturk.com

За останні десятиліття ліси покрили не лише рівнинні місцевості, а й гори, навіть ті, які раніше були зовсім голими. Озеленення таких гір – одна із найскладніших задач. Для озеленення складних рельєфів розробили та використовують спеціальний підхід. Спочатку на пологих схилах гір роблять «сходи», які дозволяють рослинам закріплюватися, бути захищеними від вітру, на цих «сходинках» затримується волога. Залежно від умов, спочатку схили засаджують низькорослими породами, здебільшого хвойними. З часом можуть додавати інші породи дерев, яким допоможуть прижитися висаджені раніше. Попри трудомісткість процесу та значну кількість рослин, які не приживаються (основна причина цьому – недостатня кількість вологи), по всій Туреччині можна спостерігати гірські схили, засаджені рівними рядами дерев. Ці штучні насадження – і додаткове джерело кисню, і захист від надмірного сходження води.

БЕЗПІЛОТНИКИ НА СЛУЖБІ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА

Туреччина за останні роки значно просунулася у створенні та виробництві не лише бойових безпілотників. БПЛА взяли на службу й у лісове господарство. Їх використовують для оцінки рельєфів, ґрунтів та площ для подальшого озеленення. Потім з безпілотників спостерігають, як розвиваються молоді ліси. Особливе значення БПЛА мають для захисту від пожеж. Виявлення місця займання, точних координат для прибуття пожежників, завдяки безпілотникам, скоротили до лічених хвилин.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *