«Украдена перемога» досі не дає спокою третині американців

«Украдена перемога» досі не дає спокою третині американців

24.06.2021 12:40

Укрінформ

Чому більшість прихильників Трампа не вірять у легітимність виборів-2020

В історії Сполучених Штатів таке спостерігається вперше: третина американців не вірить у результати минулорічних президентських виборів, вважаючи, що Джо Байден став президентом завдяки фальсифікаціям та шахрайству. Частка недовірливих американців залишається стабільною протягом усіх восьми місяців, відколи стало відомо про перемогу Байдена та поразку Трампа. Що стоїть за цією невірою?

ЛІНІЯ РОЗКОЛУ

У цьому сенсі Америка-2021 навіть переплюнула сучасну Україну, де недовіра до результатів волевиявлення хоч і стала звичним явищем, але в останні роки спостерігається дедалі менше.

Розкол американського суспільства між прибічниками консервативного та ліберального шляхів розвитку стався, звісно, не сьогодні, а років 150 тому. Але з приходом до влади Трампа у 2017 році несприйняття демократами й республіканцями одне одного стало настільки категоричним, що вилилося на вулиці й навіть призвело до загибелі кількох людей, коли прибічники Трампа 6 січня увірвалися захищати свій вибір у парламент.

Наприкінці квітня, за результатами телефонного опитування, проведеного на замовлення телеканалу CNN маркетинговою та соціологічною компанією SSRS, троє з десяти американців висловили сумнів, що Байдена обрали законно. Очевидно, що так вважають здебільшого республіканці. Їх серед тих, що сумніваються, нарахували 70 відсотків. Більше того, 50 відсотків «недовірливих» стверджують, нібито існують докази того, що насправді Байден програв вибори. Додамо відразу, що таких доказів не існує. Жоден суд не знайшов підтверджень шахрайства чи фальсифікацій з боку демократів.

У червні дані соціологічного опитування університету Монмута (Monmouth University) показали: та сама третина американців вважає, що перемога Джо Байдена стала результатом масштабного шахрайства. Так сказали 32 відсотки респондентів.

«Тривалі спроби поставити під сумнів правдивість результатів торішніх виборів поглиблюють міжпартійний розкол, що може мати довгострокові наслідки для нашої демократії, навіть якщо більшість американців поки що цього не помічають», – сказав директор Інституту соціологічних опитувань університету Монмута Патрік Мюррей. У червневому опитуванні так само більшість із тих, хто вважає, що перемогу Байдену принесли фальсифікації (63%), відносять себе до республіканців або є прихильниками республіканських поглядів. При цьому 14% стверджують, що ніколи не визнають Байдена законним президентом США.

Вам це нічого не нагадує?

Так-так, наче не про Сполучені Штати йдеться, а про Україну…

Більше того, значна частина американських республіканців продовжують вірити в конспіративну теорію руху QAnon про те, що США нібито «захопив уряд педофілів», а останні президентські вибори «були вкрадені» в Трампа. Опитування, проведене Науково-дослідним інститутом публічної релігії (PRRI) показало, що близько чверті республіканців, 23 відсотки, погоджуються з низкою конспіративних тверджень, пов’язаних з рухом QAnon.

Послідовники цієї конспірології переконані, що американський уряд, ЗМІ та фінансові кола у США «контролюються групою педофілів», котрі поклоняються сатані й керують глобальною операцією торгівлі дітьми. Крім того, за теорією QAnon, «незабаром буря змете провладну еліту й відновить законних лідерів, і для цього, можливо, доведеться вдатися до насильства».

Частина опитаних погоджуються з міфом про те, що заворушення 6 січня «очолювали жорстокі ліві протестувальники, котрі хотіли виставити Трампа в поганому світлі». Дарма що, за даними ФБР, нападники на Капітолій якраз були затятими прихильниками Трампа і не мають жодного стосунку до лівих течій у США.

У дослідженні стверджується, що віра в теорії змови QAnon тісно пов’язана зі споживанням інформації ультраправих ЗМІ.

Крім того, прихильники руху QAnon, які поширювали абсурдні конспіративні теорії, виступали на підтримку Трампа й відзначились активною участю в погромах 6 січня.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *