Українці у Відні: дві церкви – одна громада

Українці у Відні: дві церкви – одна громада

20.05.2021 12:00

Укрінформ

Українські православна та греко-католицька церкви у Відні – місця духовного єднання і культурні центри

Українська церква відіграє особливо важливу роль у житті закордонних українців. Вона дає можливість для продовження звичного духовного життя, стає місцем гуртування співвітчизників, важливим чинником збереження культурної і національної ідентичності українців.

У столиці Австрії таким серцем українства можна назвати греко-католицьку церкву Святої Великомучениці Варвари, навколо якої десятиліттями гуртувалася українська громада Відня. Отримання Православною церквою України Томосу про автокефалію надало новий поштовх і розвитку української православної парафії в австрійській столиці.

УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ПАРАФІЯ

Ще шість років тому православні українці Відня не мали змоги молитися рідною мовою у звичний їм спосіб. Хтось задовольняв свою потребу у спілкуванні з Богом в українській греко-католицькій церкві Святої Варвари у Відні, хтось йшов до собору святителя Миколая, що належить Російській православній церкві (РПЦ).

Ситуація почала змінюватися з початком Революції гідності в Україні, яка спровокувала ріст самосвідомості українців, зокрема у релігійному питанні. Подальша агресія РФ проти України, яка не викликала заперечень у російської церкви (навіть навпаки – «рускій мір» активно просувався нею), лише змінила прагнення православних українців за кордоном молитися у своїй, українській церкві.

«Із початком подій на Майдані наші співвітчизники у Відні почали звертатися до Києва з тим, щоб їм був призначений або хоча б до них приїжджав священник, який міг би служити літургії для православних українців столиці Австрії. На той час більшість з них ходили до Російської православної церкви. Це питання згодом стало особливо нагальним, коли Росія вдерлася в Крим і розпочалася агресія на сході України», – зазначає священник Православної церкви України отець Микола (Лесюк).  

Отець Микола (Лесюк)

З огляду на це, ще восени 2013 року до Відня кілька разів задля проведення літургій відряджали священників Української православної церкви Київського патріархату. У січні 2014 року УПЦ КП призначала о. Миколу відповідальним за віденську парафію.

«Я приїжджав з Луцька до Відня на великі свята, визначні церковні дні, щоб наші люди могли помолитися та причаститися. І потім їхав назад в Україну. Зазвичай я їхав на декілька днів один-два рази на місяць», – додає о. Микола.

Між тим, парафія УПЦ КП у Відні не була юридично оформленою в Австрії, передусім через те, що Київський патріархат перебував поза канонічними правом у світовому православ’ї. На цьому тлі українці також почали звертатися з проханням про створення української парафії до митрополита Австрійського та екзарха Угорщини Арсенія (Кардамакіса), єпископа Константинопольського патріархату.

У 2015 році у грецьких Салоніках саме завершував своє теологічне навчання українець Юрій Стругов. Його знання грецької мови, потрібної для прямого спілкування з митрополитом Арсенієм, та української – для ведення літургій українською мовою, було саме тим необхідним критерієм для створення української православної парафії у Відні.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *