Усім, хто варить каву щодня або навіть час від часу, знадобиться кавоварка. Прилад допоможе приготувати напій, дозволяючи просто засипати в нього кави, додати води і почекати 3-5 хвилин. Проте слід пам’ятати, що кінцевий результат — міцність, смак і аромат кави — значною мірою залежить від типу використовуваної кавоварки. Наприклад, для любителів еспресо покупка краплинної кавоварки безглузда, оскільки вона готує лише фільтровану каву (американо).
Давайте розглянемо, як вибрати кавоварку, що відповідає вашим потребам і водночас просту в експлуатації.
Гейзерна кавоварка
Гейзерна кавоварка складається із двох ємностей. Нижній призначений для води, а верхній для готового напою. Між ними знаходиться фільтр, через який засипається мелена кава. Сифонна трубка поєднує ємності. Коли кавник нагрівається, гаряча пара змушує воду підніматися сифонною трубкою і проходити повз кавовий фільтр. Таким чином, відбувається екстракція.
Переваги:
- Напій має потужний, насичений смак;
- Недорога;
- Проста у використанні;
- Компактна;
- Також можна використовувати для приготування чаю.
Недоліки:
- Необхідно уважно стежити за процесом приготування;
- Гумові прокладки з часом руйнуються.
- Слід зазначити, що трубка піднімає воду, а не пару. Пара надто гаряча і зіпсує напій.
Варіанти приготування кави. Ідеальним варіантом є свіжомелена кава з використанням кавомолки. Кава подрібнюється до середньої консистенції. Час екстракції становить від 2 до 5 хвилин. Якщо ви купуєте мелену каву, беріть “для еспресо” або “для фільтра”.
Як найкраще використовувати кавоварку? Контейнери мають бути розгорнуті. Наповніть нижній із них водою, а фільтр — кавою. Для більш насиченого смаку кави можна трохи розбити ложкою. Закрутіть верхню ємність після того, як помістіть фільтр у нижню. Тепер настав час запалити кавоварку.
Догляд. Відключіть кавоварку від мережі та ретельно промийте її теплою водою. Не слід використовувати хімічні засоби для миття посуду. Деякі кавоварки можна мити в посудомийній машині; ознайомтеся з інструкцією до моделі.
Крапельна
Крапельна кавоварка є найпростішою електричною кавоваркою. Основними компонентами є кавник, нагрівач, резервуар для води та контейнер для розливу кави.
Переваги:
- Можна приготувати багато кави за один раз;
- Простота у використанні;
- Не слід стежити за процесом заварювання;
- Напій підігрівається безперервно.
Недоліки:
- Вам знадобиться багато меленої кави;
- напій виходить не дуже міцним (хоча це не обов’язково є недоліком).
Вода з бака прямує в нагрівач, де вона конденсується в пароводяну суміш, яка піднімається спеціальною трубкою у відсік, де знаходиться кава. Пара конденсується у відсіку, а вода під природним тиском просочується крізь мелену каву і потрапляє у кавник. Навіть якщо в кавник налита вода, нагрівач продовжує працювати, підтримуючи потрібну температуру напою.
Характеристики кави. Помел має бути середньої консистенції; уникайте використання купленої в магазині меленої кави з написом “для еспресо”. Чим міцніша кава, тим дрібніший помел.
Що з нею робити. Засипте каву у відсік для кави. Заповніть резервуар холодною чистою (не киплячою) водою. Увімкніть прилад.
Догляд. Необхідно регулярно видаляти накип із гаджета. Ополіскуйте також ємності для води та кави.
Турка електрична
Компактна кавоварка порівняна з невеликим електричним чайником без кришки. За формою він нагадує традиційний дистилятор, на сферичну електричну підставку якого ставиться ємність.
Переваги:
Кава практично не відрізняється від кави, приготовленої в традиційній кавоварці;
Через відсутність фільтрів та інших деталей його легко чистити;
Невеликі розміри та вага;
Автоматичні моделі відстежують наявність пінки та вимикаються самостійно.
Недоліки:
Версії з автоматичним вимкненням важко знайти;
Кипіння відбувається дуже швидко.
Зверніть увагу на об’єм корпусу. Він повинен бути пропорційний кількості кави, яку ви готуєте на регулярній основі. Заварювати 300 мл кави у літровому графині безглуздо. Метал або кераміка — найкращі матеріали; пластик має неприємний присмак. Чим більша товщина стінок, тим краще.
Що з нею робити. Налийте чисту воду в чайник, додайте 1-3 ложки кави і зачекайте, поки він закипить. Поширеною проблемою електричних заварників є те, що вони дуже швидко нагріваються. Тому бажано довести каву до кипіння двічі-тричі.
Догляд. Після приготування напою просто промийте ємність.
Сифонна кавоварка
Сифонна кавоварка — це сучасний побутовий гаджет, який використовує рідкісний сифонний метод приготування кави, створений у дев’ятнадцятому столітті. У комплект входять ручка для заварного пристрою, скляна колба з кришкою, сифонна трубка з нержавіючої сталі та фільтри.
Переваги:
- Напій має сильний смак;
- Має великий обсяг;
- Простий у приготуванні;
- Немає необхідності стежити за приготуванням;
- Можливість спостерігати за процесом приготування кави.
Механізм простий: вода нагрівається, і тиск пари піднімається трубкою від блоку заварювання через кавовий порошок у скляну колбу. Заварена кава, що накопичилася у верхній частині, потім всмоктується вакуумом через трубку в блок заварювання. Ви також можете переглянути, як відбувається вся процедура.
Догляд. Ополосніть ємності після приготування кави.
Яку кавоварку вибрати для дому
Улюблені напої. Найважливішим фактором, який слід враховувати при виборі гаджета, є ваші особисті уподобання. Якщо ви віддаєте перевагу фільтрованій каві, вам підійде краплинна кавоварка. Сифонні або гейзерні моделі підійдуть для тих, кому потрібна міцна кава. Для поціновувачів класичної кави з турки електричний кавник значно полегшить завдання приготування напою.
Він простий у використанні та обслуговуванні. За електричною туркою найпростіше доглядати, тому що вона має тільки корпус і не має інших частин.
Розмір та мобільність — важливі фактори. Перед покупкою подумайте, чи захочете виносити кавоварку з дому. Наприклад, щоб насолодитися філіжанкою кави на вулиці. В цьому випадку вам підійде гейзерна кавоварка.
Додаткові функції
Навіть найменша кавоварка гарної якості готує чудову каву. Тому ви повинні визначити, чи ви хочете витратити більше грошей на пристрій з таймером, автоматичним вимкненням та іншими корисними, але необов’язковими функціями.