Вибори в Польщі: чи стане Дуда президентом вдруге?

Вибори в Польщі: чи стане Дуда президентом вдруге?

30.06.2020 19:16

Укрінформ

За два тижні до виборів статистика поки що на боці чинного президента

У вівторок удосвіта Державна виборча комісія Польщі оприлюднила офіційні результати першого туру президентських виборів. Згідно з ними, чинний президент Анджей Дуда з перевагою у понад 13% випередив свого найближчого переслідувача – мера Варшави Рафала Тшасковського.

Чи вистачить цієї переваги консерваторові Дуді, аби здолати ліберала Тшасковського?

ЗАДІЛ ДУДИ

Офіційні результати першого туру не розчарували президента Дуду та його оточення. Він отримав гарний результат – 43,5%, на 2-3% голосів більше, ніж передвіщали останні соцопитування перед виборами. Як зауважив Дуда у виборчий вечір після оприлюднення даних екзитполу, це майже на 10% більше, ніж п’ять років тому в першому турі, коли він боровся за перемогу з тогочасним президентом Броніславом Коморовським і врешті переміг.

Штаб Дуди може бути задоволений кампанією: удалося мобілізувати майже 8,5 млн виборців – переважно прихильників Об’єднаної правиці Ярослава Качинського. Ця політична сила в партійних рейтингах також має підтримку в межах 40-44%.

Уже традиційно в трохи бідніших регіонах східної Польщі, які по-іншому називають «східною стіною», більшість виборців голосують за партію Качинського, а отже – за кандидата від партії на президентських виборах. Загалом у цих виборах Дуда переміг у 13 з 16 воєводств, програвши Тшасковському лише в трьох на заході країни.

Загалом виборець Дуди – це житель села й невеликого та середнього міста. Якби доля виборів вирішувалася у невеликих населених пунктах (до 10 тис. мешканців), то Дуда з приблизно 56% підтримки здобув би перемогу вже в першому турі. Виборцями Дуди переважно є люди з середньою освітою, з не дуже високим рівнем матеріального достатку.

У своїй кампанії Дуда зосередився на ініціативах владної команди урядів Беати Шидло – Матеуша Моравецького, які він підтримав, а деякі ініціював особисто. Ідеться, зокрема, про зниження пенсійного віку, який підняла попередня влада, програму 500+ (доплата 500 злотих за кожну дитину до 18 років), виплата 13-ї й 14-ї пенсій для старших осіб тощо. У передвиборчих поїздках Дуда переконував, що ці соціальні пільги люди можуть втратити, якщо проголосують за ліберала Тшасковського, партія якого у 2013 році підняла пенсійний вік. Крім того, чинний президент Польщі підкреслював, що лише в разі його переобрання можна буде уникнути чвар між урядом і президентом. Схоже на те, що й зустріч із главою Білого дому Дональдом Трампом у Вашингтоні за кілька днів до виборів вдалося використати для поліпшення іміджу президента як вправного гравця на міжнародній арені.

Для загальної перемоги чинному президентові потрібно буде здобути ще до 1,5 млн нових виборців. І це завдання для нього є цілком реальним.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *