Вибори президента США: вівторок – останній день голосування

Вибори президента США: вівторок – останній день голосування

03.11.2020 13:37

Укрінформ

Лінії розколу пронизали американське суспільство з багатьох питань – від міграції до відповіді на пандемію

У вівторок у США проходить день голосувань на виборах президента й частини Конгресу. Якщо точніше – останній день, коли виборці можуть віддати свої голоси. Адже через коронавірусну пандемію американці вже масово проголосували поштою та достроково на дільницях

Станом на понеділок майже 100 млн громадян США вже поставили позначки навпроти прізвищ кандидатів, і це є абсолютним рекордом раннього голосування за всі часи. Велика явка очікується й у вівторок. Одна з причин такої активності – високий рівень поляризації суспільства, який наростав останні чотири роки президентства Трампа.

ФЕНОМЕН ТРАМПА

Напруження в американському суспільстві буквально електризує повітря. У багатьох штатах магазини зброї не встигають поновлювати асортимент на прилавках. Перші поверхи готелів та звичайних будівель у центрі Вашингтона забивають дерев’яними щитами, а сам Білий дім укріплюється зовнішніми периметрами парканів та бетонних загороджень від численних демонстрацій, які не вщухають у США від літа. У столичних магазинах знову розкуповують питну воду й туалетний папір – вірна ознака панічних проявів у суспільстві.

Причиною цьому стали лінії розколу, які пронизали американців у багатьох питаннях – від міграції до зовнішньої політики та відповіді на актуальні виклики.

Дональд Трамп ще до інавгурації почав руйнувати традиції президентства й стереотипи американського лідерства: він оголосив мігрантів загрозою для країни, почав будувати стіну на кордоні з Мексикою, пережив численні судові позови за зґвалтування, вимагав особистої лояльності від керівництва ФБР і Мін’юсту. Трамп оголосив війну медіа, які контролюють порядність дій адміністрації, заявив про вихід США з низки глобальних договорів, неодноразово ошелешував євроатлантичних союзників щодо ролі США в НАТО й намагався зблизитися з диктаторами, зокрема з лідером КНДР.

Чинний президент США пройшов через розслідування спецпрокурора Мюллера, яке намагалося встановити зв’язок його кампанії з росіянами – за це поплатилися свободою щонайменше шестеро президентських соратників. Зрештою, нинішній глава Білого дому ввійшов у історію як один з небагатьох лідерів США, якому було оголошено імпічмент Палатою представників. Одним із останніх випробувань для Трампа та його кабінету стала пандемія коронавірусу та необхідність порятунку найбільшої економіки світу.

Частина американців – більшість республіканського електорату – сприйняла політику кабінету Трампа за норму й аплодувала його рішенням і гаслам «Зробити Америку великою знову». Частина суспільства – головним чином, прихильники Демократичної партії – категорично не погоджувалася з рішеннями адміністрації, вимагала від президента підзвітності й щоразу ловила Трампа на брехні – як під час публічних виступів, так і в податкових деклараціях, які він досі приховує від суспільства.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *