Які заходи вживають різні країни для запобігання поширенню коронавірусу
Змиритися з карантинними обмеженнями завжди легше, якщо ти знаєш, що вони запроваджуються не лише в Україні. Порівняти заходи, вжиті українською владою з тим, до чого вдаються в інших країнах, у тому числі – найбільш постраждалих від корона вірусу та в наших ближчих сусідів, Укрінформ пропонує в огляді, підготовленому власними кореспондентами агентства. Дані щодо підтверджених випадків зараження й кількості загиблих по окремих країнах взяті тут.
КИТАЙ: жорстка ізоляція і сучасні технології
80 881 підтверджений випадок, 3 226 померли, 68 703 одужали
Власне з Китаю все й почалося. Коли світ обговорював повне закриття міста Ухань, як щось дивне та вкрай недемократичне, навряд чи хтось міг навіть уявити собі, що щось подібне може застосовуватися на Заході.
Але як виявилося, тактика максимального обмеження контактів є найбільш дієвою в умовах відсутності лікарських засобів. Саме до неї звертаються наразі Європа та Америка.
Отже, ізоляція за місцем проживання, коли навіть продукти харчування людина отримує безконтактно. Для «ходячих» – перевірки температури при виході з житлового комплексу та при поверненні додому.
Для виявлення прихильників збиратися компаніями – БПЛА. Їх, зокрема, використовують для того, щоби… розганяти збіговиська картярів. «У перший же день роботи безпілотника було виявлено, що на дахах 24 високоповерхівок люди грають у карти без масок!», – доповідає влада пекінського району Цзіньхуа.
Не гірше безпілотників працюють і сусіди, яких влада закликає збирати інформацію про мешканців, які порушують обмеження. Китайські домові комітети – страшна сила.
Але окрім жорсткого обмеження пересування громадян аж до тотальної ізоляції, насильного відправлення до лікарень та фанатичного очищення вулиць, приміщень, об’єктів за допомогою неймовірної кількості дезінфікуючих засобів (відповідні картинки в Інтернеті бачили мабуть усі), Китай застосовував новітні технології та креативні підходи. Вони, щоправда, не стали вирішальними, але заслуговують на увагу.
QR-код – нова фішка. Його використовують при оформленні замовлень і оплати рахунків скрізь, реєстрації в готелі та при вході/виході в мікрорайони. Загалом усі установи намагаються перейти на безконтактне спілкування з клієнтами.
Наразі кількість нових інфікувань у КНР іде на спад, але постає небезпека привнесення вірусу із закордону (у материковому Китаї за минулу добу виявлено 21 нового хворого, з них 20 – люди, які прибули з-за кордону, повідомив держкомітет охорони здоров'я КНР). Китай, який став джерелом поширення вірусу на весь світ, не хоче стати його реципієнтом, що може призвести до повторної хвилі захворювання. У понеділок влада КНР рекомендувала жителям країни не здійснювати поїздок за кордон. Для всіх пасажирів, які прибули в пекінський аеропорт з-за кордону, створено перевалочну збірно-розподільчу зону в Китайському міжнародному виставковому центрі. Тут тимчасово розміщують осіб, у яких при проходженні карантинного контролю в аеропорту не було (!) виявлено підвищеної температури, кашлю та інших небезпечних симптомів. Потім їм ще доведеться пройти 14-денний карантин.
Отже, карантин і ще раз карантин. Кращого засобу проти коронавірусу поки що не віднайшли.
ІТАЛІЯ: найбільш уражена вірусом у Європі
27 980 підтверджених випадків, 2 158 померли, 2 749 одужали
Така сумна статистика констатує, що саме ця країна є найбільш ураженою епідемією та визнана зоною ризику на континенті.
Реагуючи на загрозу пандемії, уряд країни призначив спеціального комісара з надзвичайного реагування щодо протидії поширення коронавірусу.
Найбільше страждають північні регіони країни, зокрема Ломбардія і Венето. На суворому карантині в країні перебувають більш як 60 млн людей, тобто майже все населення. Громадянам дозволено виходити з домівок лише для нагальних потреб – купити продукти, господарчі товари та ліки. У випадку порушення – штраф у 206 євро або ув'язнення на три місяці.
У країні призупинена комерційна активність, закриті навчальні заклади, адміністративні установи, заклади громадського харчування.
Слід відзначити, що в Італії фактично заблокована чисельна українська громада. Після закриття кордонів у ЄС і Шенгенській зоні, призупинення транспортного сполучення з Україною – ця проблема набуває особливої гостроти.
ІРАН: коронавірус не страшніший за санкції США
14991 підтверджений випадкок, 853 померло, 4996 одужали
Про перші випадки МОЗ країни оголосив 19 лютого. Зараження в країні почалося з релігійного центру паломництва – міста Кум на півночі країни та досить стрімко розповсюдилося на всю країну.
Іран також став однією з держав, де зафіксовано найбільшу кількість випадків зараження, у тому числі смертельних, серед високопосадовців: 12 померли, ще 13 заразилися та перебувають на карантині. Також серед смертельних жертв – високопосадовець-аятола, член ради, що визначає верховного лідера Ірану, один з командирів Іранського Корпусу вартових ісламської революції.
Источник: www.ukrinform.ua