В Запорізькій області ЗСУ успішно застосовують БПЛА Puma

В Запорізькій області ЗСУ успішно застосовують БПЛА Puma 21.11.2022 20:26 Укрінформ Українські аеророзвідники пройшли підготовку в навчальних центрах і вже використовують безпілотники Puma на передовій

Puma – легкий безпілотний літальний апарат, створений американською компанією Aero Vironment. Цей невеликий розвідувальний дрон у конфігурації літака, можна запустити прямо з рук. БПЛА спроєктований таким чином, що його підготовка до роботи займає до 10 хвилин, крім того, конструкція «Puma» є такою, що електричний мотор, бортовий контролер та інші елементи можна швидко замінити в польових умовах. Це є важливим в умовах проведення військових операцій.

Безпілотник оснащений водонепроникним комплектом з чотирьох камер спостереження – дві з яких працюють у видимому спектрі, а дві в інфрачервоному діапазоні. Ця система дозволяє виявляти противника як вдень, так і вночі.

Також варто відзначити, що дрон може підсвічувати цілі лазерними променями для наведення високоточної зброї на мішені.

Puma здатна виконувати посадку як на земну поверхню, так і на воду. Дальність БПЛА — до 60 км. Така дистанція допоможе нашим захисникам працювати в тилу ворога. Дрони можуть знаходитись у повітрі протягом 3,5 годин і підійматися на висоту до 3 кілометрів. Це робить їх непомітними для противника.

Великий розмах крил і продумана конструкція дозволяють цьому літальному апарату злітати навіть за повної відсутності вітру.

БПЛА Puma здатен виконувати розвідувальні завдання і в екстремальних погодних умовах, при температурах від -29 до +49° C. Всі основні елементи літального апарату мають вологозахист, що дозволяє виконувати операції навіть під час зливи.

У липні 2008 року Командування спеціальних операцій США підписало контракт з компанією «AeroVironment» на поставку перших модифікацій Puma. Наразі, RQ-20A Puma AE з 2014 року знаходиться на озброєнні армії США.

Вартість одного комплексу RQ-20 Puma, який включає три дрони та дві наземні станції, становить близько $250 000. На сьогодні виготовлено понад 1000 одиниць AeroVironment RQ-20 Puma, які окрім США та Великої Британії використовують майже усі країни НАТО та їх партнери.

Невдовзі ЗСУ отримають ще 11 комплексів аеророзвідки RQ-20A Puma AE виробництва США вартістю 540 млн грн.

Переваги безпілотника Puma над російським «Орланом»

Puma RQ-20 має істотні переваги над російським безпілотником Орлан-10. Габаритні розміри Puma RQ-20 більш компактні: розмах крил становить 2,8 м проти 3,1 м у Орлан-10. Це робить «Орлан» більш вразливим для стрілецької зброї та ППО. Російський дрон важить 18 кг, в той час як «Пума» — лише 6,1 кг. Для запуску «Орлана» використовується спеціальна катапульта, а Puma просто злітає з руки оператора. Є відмінності і в самій системі спостереження: російська камера Орлан-10 не має такої роздільної здатності та зуму, як у дроні Puma RQ-20. Американський БПЛА Puma RQ-20 оснащений унікальною системою лазерного наведення, яка має значні переваги при коригуванні артилерійського вогню.

Богдан Тузов, Київ 

Інфографіка Олександр Шингур

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *