«Від поставлених задач не відмовлятимусь, навіть якщо це буде смерть». Танкіст Девід — про бої на Донеччині

«Від поставлених задач не відмовлятимусь, навіть якщо це буде смерть». Танкіст Девід — про бої на Донеччині 15.07.2023 12:40 Укрінформ Боєць із позивним Девід, якому всього 22 роки, вже командує танковим екіпажем. Але за цим стоїть особиста трагедія: росіяни забрали життя його сестри та близького друга.

У новому сюжеті проєкту «Український Свідок» — командир танкового екіпажу 28 ОМБр ім. Лицарів Зимового Походу із позивним Девід. З 2022 року екіпаж під його командуванням знищив близько 30 бойових одиниць ворога.

Хлопець бере участь у російсько-українській війні з 2020 року. Він має шалену мотивацію воювати: загарбники завдали багато болю йому та його сім’ї. «У Харкові росіяни під час евакуації розстріляли мою сестру разом з родиною, — розповідає хлопець. — Також на цій війні у мене загинуло багато близьких друзів. І я собі дав слово: поки війна не закінчиться, я від поставлених задач не відмовлятимусь. Навіть якщо це буде смерть».

Першою реакцією Девіда на загибель близького друга,бійця із позивним Чай, була агресія. Хлопець розповів, як він хотів їхати на танку прямісінько у російські окопи. Втрату рідних, яких росіяни розстріляли під час евакуації з Харкова, хлопець подолав швидко. «Це був квітень, — згадує Девід. — Ми перебували на Херсонщині, противник наступав. Ми мали дуже багато роботи. Днями не спали, і це все якось швидко забувалось».

Танкіст розповів про випадок, коли одного разу «танкісти перетворились на піхоту» — зазвичай таке стається у випадку втрати танка. На Херсонському напрямку наприкінці літа 2022 року російський артснаряд зніс пів башти танка. Машина їхала, але стріляти вже не могла. Але поставлену задачу хлопці виконали: провели у село нашу піхоту.

За досвідом Девіда, на Донеччині танкісту воювати легше, аніж на Херсонщині, через особливості ландшафту. Можлива причина — це наявність специфічної техніки у росіян на на півдні, яка зчитує вібрації землі. Девід розповів, що завдяки цій техніці противник знав, де та в якому напрямку рушить наша техніка. 

На Донбасі українським танкам завдають мороки «Ланцети» (БПЛА російського виробництва). Серйозної небезпеки вони не несуть, але можуть тимчасово вивести машину з ладу.

Як досвідчений боєць Девід розповів, як близьким та друзям краще підтримувати військових. «Ніколи не згадувати війну, — каже він. — Особливо з піхотинцями, саме вони відчувають на собі всі тяготи війни. Потрапляючи додому, вони хочуть просто розслабитись».

Фото: Ukrainian Witness

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *