Турецька РСЗВ TRLG-230, як і Himars, розрахована на різні ракети

Турецька РСЗВ TRLG-230, як і Himars, розрахована на різні ракети Інфографіка 24.04.2023 17:38 Укрінформ РСЗВ здатна запускати  або пакети по 6 ракет дальністю до 70 км, або одну балістичну ракету великої дальності

Українські артилеристи показали турецький «кількаліберний» ракетний комплекс Roketsan TRLG-230, який допоможе нашим бійцям при контрнаступі Цю інформацію опубліковано на офіційній сторінці 49-ї артилерійської бригади ЗСУ у соціальній мережі Facebook.

Фото РСЗВ Roketsan MCL 49-ої окремої артилерійської бригади ЗСУ

Вперше про перспективу постачання цих ракетних комплексів в Україну було повідомлено восени 2022 року. А наприкінці минулого року в соціальних мережах з'явилося відео пуску ракет турецької системи залпового вогню TRLG-230 в Україні.

Наразі артилеристи 49-ї бригади опублікували офіційне фото 230-мм тактичного ракетного комплексу Roketsan TRLG-230 від турецького виробника.

TRLG-230 – це реактивна система залпового вогню, виробництва турецької корпорації ROKETSAN. У звичайній комплектації ракетний модуль містить шість керованих ракет калібру 230 мм, з дальністю стрільби від 20 до 70 кілометрів, з різними варіантами наведення, включаючи супутникове та напівактивне лазерне наведення.

За інформацією ЗМІ

Систему Roketsan розроблено наприкінці 2010-х років і було офіційно представлено на виставці IDEF-2021 в 2021 році. Турецька РСЗВ базується на повнопривідному тривісному шасі КАМАЗ-65224 російського виробництва з колісною формулою 6×6 для підвищеної прохідності. TRLG-230 має можливість вести вогонь багатьма різними боєприпасами. До варіантів озброєння системи входять звичайні некеровані ракети, високоточні ракети різних калібрів та навіть балістичні ракети.

Які типи боєприпасів MBRL може використовувати турецька РСЗВ:

–   Некеровані реактивні снаряди TR-122 та TRB-122 калібром 122 мм з дальністю до 36-40 км та бойовою частиною з масою 18,4 кг.

–  Високоточні ракети TRG-122 та TRLG-122 (з напівактивним лазерним наведенням) калібром 122 мм з дальністю до 30 км та бойовою частиною масою 13,5 кг.

–  Високоточні ракети TRG-230 та TRLG-230 (з напівактивним лазерним наведенням) калібром 230 мм з дальністю до 70 км та бойовою частиною масою 42 кг.

–  Високоточні ракети TRG-300 калібром 300 мм з дальністю до 90 км (Block-II) та 120 км (Block-III), бойовою частиною масою 180 та 105 кг відповідно.

–  Балістичну ракету KHAN діаметром 610 мм, дальністю 280 км та бойовою частиною масою 470 кг, з наведенням за допомогою супутникової навігації та інерціальної системи.

На фотографіях 49-артилерійської бригади видно транспортно-пускові контейнери з TRG-230 чи TRLG-230, про застосування яких у ЗСУ з'явилась неофіційна інформація ще у листопаді минулого року.

Турецький ракетний комплекс може працювати автономно, або в парі з «Байрактаром»

Особливо важливо зазначити, що ракети TRG-230 мають два варіанти наведення: супутникову та інерціальну системи, що дозволяє вражати цілі без підсвічування лазером. Ракети TRLG-230, в свою чергу, є високоточними ракетами класу «земля-земля», які використовують інерціальну, супутникову та лазерну системи наведення. В якості цілевказівника може використовуватися безпілотник Bayraktar TB2, а також наземна підсвічувальна станція, що дозволяє ракетам уражати ціль з похибкою не більше 2 метрів.

Ракети TRLG-230 розроблені для ураження наземних рухомих та нерухомих цілей. Під кінець траєкторії польоту цих ракет застосовується напівактивне самонаведення за відбитими від цілей випромінюваннями.

Ракета складається з двох основних частин: паливної та головної, в якій розташовані засоби наведення. Бойове навантаження осколково-фугасної частини цієї ракети становить 42 кг, а дистанція ураження може досягати 70 км.

У ракети TRLG-230 основною технологією наведення є лазерна підсвітка цілі, яку можна здійснити за допомогою БПЛА або з наземного комплексу. У випадку відсутності підсвічування, ракета може все ж влучити у ціль за попередньо визначеними координатами.

Проте для України надзвичайно важливо мати в наявності зброю більшої дальності, і особливе місце тут займає балістична ракета KHAN, яка є експортною версією ракети Bora. Така зброя дозволила б ЗСУ знищувати ворожі склади боєприпасів у глибокому тилу. Roketsan стверджує, що точність цієї балістичної ракети масою 2,5 тонни, з бойовою частиною масою 470 кг, становить до 10 метрів.

Проте, наразі немає відомостей про її закупівлю або отримання від Туреччини.

Ракетний комплекс Roketsan TRLG-230, завдяки своїй високій точності та можливості наведення на ціль за допомогою лазерного цілевказання, може стати ефективним засобом допомоги ЗСУ при контрнаступі. Здатність ракети уражати наземні рухомі та нерухомі цілі, навіть без підсвітки, робить її універсальним засобом у бойових умовах.

Богдан Тузов, Київ 

Інфографіка Олександр Шингур

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *