Туреччина посилила локдаун. Чи позначилося це на туристах?

Туреччина посилила локдаун. Чи позначилося це на туристах?

15.04.2021 16:30

Укрінформ

Про що мають знати українці, які збираються на відпочинок у ці краї

Туреччина встановила новий сумний рекорд – кількість інфікованих за добу, вперше за пандемійний рік, подолала позначку 60 тисяч. Від 14 квітня в країні введені посилені епідеміологічні обмеження. Деякі з них діятимуть два тижні, інші – до кінця священного для мусульман місяця Рамадана, який почався 13 квітня та триватиме до 12 травня.

Туристичний сезон уже розпочали, але з допандемічними часами його не порівняти. Нові обмеження більше стосуються туриста внутрішнього, аніж закордонного. Іноземцям дозволяють гуляти навіть у комендантську годину.

ТЕСТ ТА РЕЄСТРАЦІЯ ЗА 72 ГОДИНИ

Статистика невтішна, за минулу добу в країні було виявлено більше 62 тисяч випадків інфікування (ще позавчора 59,1 тисячі). 85% нових випадків інфікування коронавірусом були спричинені британським штамом. Його вважають небезпечнішим за «класичну форму» через вищий рівень інфікування та швидше поширення.

Попри те, що в країні дуже активно триває вакцинація населення й станом на ранок 15 квітня вакциновано 7,74 млн людей (що наближається до 10% населення), а першу дозу вакцини отримали 11,74 млн людей, статистика по нових випадках інфікування зростає й ледь не щодня долає новий антирекорд від початку пандемії.

Для українців, які їдуть в Туреччину або повертаються з Туреччини в Україну, обов’язковою умовою для подорожі є наявність лабораторного висновку про негативний ПЛР-тест на коронавірус, зроблений не більш як за 72 години до початку подорожі. Це додає клопоту, але не є критичною умовою. Тест у Туреччині все частіше можна зробити навіть у готелі.

Ще одна умова в'їзду в країну – заповнення електронної форми на сайті міністерства охорони здоров’я Туреччини. Її слід заповнити не раніше ніж за 72 години до початку подорожі.

На основі заповненої форми кожному туристу присвоюють унікальний код (HES-код), за яким відстежують переміщення людей, що можуть або вже є інфікованими. Також за цим кодом МОЗ може вас попередити про те, що під час перельоту ви мали контакт з ковід-інфікованим, якщо у когось із пасажирів літака буде виявлено COVID-19 після прибуття в країну. HES-код знадобиться і під час відвідання торговельних та розважальних центрів.

Заповнення електронної форми ввели на заміну отримання HES-коду за номером телефону. Це викликало складність, бо доступ до реєстрації мали лише номери турецьких операторів. Тепер процедуру спростили.

Заповнену форму слід роздрукувати або зберегти на смартфон чи будь-який інший девайс та пред’явити представнику авіакомпанії перед посадкою на рейс (разом із негативним результатом тесту).

МАСКИ НА ВУЛИЦІ ТА ДЕЗІНФЕКТОРИ НА КОЖНОМУ КРОЦІ

Прибуваючи в країну, варто врахувати загальні вимоги. Деякі з них відмінні від тих, що діють в Україні. Перша й основна – в Туреччині ще минулого року було визначено обов’язковим носіння масок усюди поза місцем проживання. Так, це стосується вулиці, парків, будь-яких громадських місць і навіть пляжів. Так само обов’язковим є дотримання соціальної дистанції під час прогулянок, у закладах харчування, аеропортах та навіть при користуванні ліфтом.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *