Три події світу. Випробування Мінськом, поворот у Нідерландах та політичний трилер у Польщі

Три події світу. Випробування Мінськом, поворот у Нідерландах та політичний трилер у Польщі

13.07.2020 10:18

Укрінформ

У Росії намагаються розвернути у власних інтересах заклик Олексія Резнікова до перегляду Мінських домовленостей

Нідерланди мають наміри позиватися до Росії у зв’язку зі збиттям МН17 у липні 2014 року. У Польщі пройшов другий тур президентських виборів.

Мінські домовленості існують вже шостий рік, і їх складно назвати ефективним шляхом до мирного врегулювання збройного протистояння на Донбасі. Проте цей документ, який не був ратифікований жодним парламентом країн, що увійшли до Нормандської четвірки, Рада Безпеки ООН схвалила як алгоритм мирного врегулювання.  Також значний масив західних санкцій проти Росії прив’язані до невиконання нею досягнутих у столиці Білорусі домовленостей. На тлі дискусії про порядок виконання «Мінська» не варто забувати, що досі не виконано перший пункт домовленостей: про повне та тривале припинення вогню у Донецькій та Луганській областях.

Заклик віцепрем’єра Олексія Резнікова підтримати перегляд Мінських домовленостей на Заході залишили без реакції, проте охоче відреагували в Москві. Низка російських високопосадовців дали інформаційний залп на тему «Якщо Україна вийде з Мінських домовленостей, ми це переживемо». До цього варто додати вже традиційні вимоги прямих переговорів Києва з Донецьком та Луганськом та легко прогнозовану ескалацію напруження на лінії зіткнення на сході України.

Поспіх Росії у питанні врегулювання конфлікту на Донбасі за власним алгоритмом минулого тижня отримав додатковий імпульс: уряд Нідерландів оголосив про наміри подати позов проти Росії за збиття МН17 у липні 2014 року до ЄСПЧ. Зрозуміло, що цей позов не буде розглянуто у короткі терміни, але є інші фактори. Наміри уряду Нідерландів свідчать, що там не мають сумнівів у тому, хто несе відповідальність за знищення пасажирського лайнера в небі Донбасу. Також цей юридичний крок може дати поштовх у зміні позиції колективного Заходу щодо Росії на тлі посилення її «суверенної демократії».

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *