“Спутник V” в обмін на скасування санкцій? Австрія каже “ні”

"Спутник V" в обмін на скасування санкцій? Австрія каже "ні"

12.04.2021 10:26

Укрінформ

Як Австрійська партія свободи закликала до скасування санкцій проти Росії, яка «рятує» вакциною

"Спутник V" для Росії є інструментом зовнішньополітичної експансії. А постачання цієї вакцини від COVID-19 у країни Євросоюзу в Кремлі розглядають як один зі способів добитися скасування санкцій за скоєні злочини і внести розкол у ряди європейських союзників. Прикладом цьому є Австрія, куди російська вакцина ще навіть не прийшла, а де вже лунають заклики щодо скасування санкційного режиму ЄС проти Росії-«рятівниці».

МЕДИЧНИЙ ЧИ ГЕОПОЛІТИЧНИЙ ПРЕПАРАТ?

Геополітична начинка "першої у світі вакцини від коронавірусу" проглядалася із самого початку, і навіть не приховувалася – ще в серпні минулого року, одразу після винайдення "Спутник V", проморолик вакцини демонстрував усім, як охоплену коронавірусом планету Земля рятує російська вакцина. А пізніше сайти російських пропагандистських ресурсів зарясніли заголовками на кшталт: "Россия спасает Венгрию от коронавируса", "От Аргентины до Бразилии – "Спутник V" спасает Латинскую Америку", "Венесуэла благодарит Россию за спасение от коронавируса", “Российская вакцина приступает к новому спасению Европы", “Русские снова всех спасают".

Чи є щось подібне довкола постачання інших вакцин – "Британія рятує світ від коронавірусу", "Від Португалії до Латвії – Pfizer-BioNTech рятує Європу", "Україна дякує Індії за порятунок від коронавірусу"? Навряд чи. Лише пропагандистська машина Кремля цілеспрямовано політизує медичний препарат вітчизняного виробництва. Препарат, ефективність якого залишається сумнівною і який не отримав схвалення ні з боку Всесвітньої організації охорони здоров’я, ні з боку Європейського агентства з лікарських засобів (ЕМА).

З "найбільш ефективною у світі", за твердженнями росіян, вакциною днями, до того ж, стався гучний конфуз: президент Аргентини, який раніше отримав обидві дози "Спутник V", заразився коронавірусом…

Є також сумніви щодо достатності в РФ виробничих потужностей та спроможності виконати вже підписані контракти. Реальні обсяги поставленого за кордон "Спутник V" є невеликими – значно більше інформаційного шуму та політичної пропаганди навколо них.

"Рятуючи планету", керівництво РФ також забуває про своє власне населення – за темпами вакцинації країна перебуває на 64-му місці у світі. В країні кривих дзеркал у пріоритеті не власні громадяни, а "медійні" поставки вакцини за кордон і політичні очікування з цього приводу.

ЧОМУ НИНІ В АВСТРІЇ СПРИЯТЛИВІ УМОВИ ДЛЯ "СПУТНИКА V"

Однією з країн, яку Росія зараз хоче "врятувати" від коронавірусу, є Австрія. Останні два місяці росіяни активно "обходжують" австрійський уряд, намагаючись протиснути поставки в країну своєї вакцини. І це при тому, що в альпійській республіці наразі першу дозу вакцини отримали вже 17% населення – майже втричі більше, ніж у самій РФ (5,9%).

Як відомо, Австрія, разом із рештою країн-членів ЄС, зіштовхнулися зі спільною проблемою: зривом законтрактованих поставок від схвалених у ЄС виробників антиковідної вакцини (передусім, AstraZeneca). Згідно з початковими планами (якби поставки йшли за графіком – а уряд замовив предостатні обсяги), у квітні вакцина від COVID-19 мала стати доступною для всього населення країни, а протягом третього кварталу 2021 року щеплення змогли б отримати всі бажаючі австрійці. Федеральний канцлер Себастіан Курц обіцяв населенню "повернення до нормального життя" вже влітку.

Однак сталося не так, як гадалося, – план вакцинації переписали, і з квітня частина Австрії занурилася у новий жорсткий локдаун. І хоча влада надає значну підтримку та компенсації, невдоволення населення антиковідними обмеженнями, у тому числі у вигляді вуличних протестів, зростає. Частина критики спрямовується й на те, що уряд не скористався повністю передбаченими для Австрії в рамках ЄС можливостями із закупівлі вакцин різних виробників: ставку було зроблено на дешевшу та зручнішу в користуванні AstraZeneca, яка, втім, підвела з постачанням.

Окрім "ковідного" фактора, на рейтинг Курца також тиснуть низка політичних скандалів за участі представників його команди. На цьому тлі й з’явився варіант прискорити вакцинацію, що пригальмувала, за допомогою російського "Спутник V". Після низки контактів, 31 березня австрійський канцлер за підсумками зустрічі у Відні з послом РФ заявив, що переговори між Австрією та Росією щодо закупівлі російської вакцини знаходяться на "фінішній прямій" і саме рішення може бути прийнято "вже наступного тижня". Мова йде про постачання 1 млн доз «Спутник V”: 300 тис. доз у квітні, 500 тис. доз в травні і 200 тис. доз на початку червня. 10 квітня канцлер Курц заявив, що «переговори щодо контракту де факто підійшли до завершення» і це значить що закупівля для Австрії стала можливою.

Як російська вакцина, у разі купівлі, використовуватиметься в Австрії, чи справді прискорить вакцинацію і чи підуть австрійці робити щеплення препаратом, який не отримав схвалення з боку європейського регулятора – ще те питання. З одного боку, в австрійському уряді вказують на очікування затвердження ЕМА "Спутник V", з іншого – не виключають можливості національної реєстрації вакцини. Щоби останнє стало можливим, російська сторона, відповідно до підписаної угоди про конфіденційність, зобов’язалася передати австрійцям усі пов’язані з препаратом дані. Очевидно, що їх вивчення також не буде швидким процесом.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *