Сільське і високотехнологічне: як господарюють аграрії 21 століття

Сільське і високотехнологічне: як господарюють аграрії 21 століття

07.04.2021 14:00

Укрінформ

Дбати слід про переробку соломи в електрику і про ковбаси з грибів для веганів

Жоден аграрій, що мислить на перспективу, сьогодні не може працювати, як його діди і навіть батьки десятки років тому. Задача перед економікою – не тільки взяти із землі продукти харчування, а й потурбуватися при цьому про екологію. 

Амбітна мета, поставлена Європою – стати кліматично нейтральним континентом до 2050 – вже тягне за собою певні політичні й бізнесові зобов’язання перед партнерами з ЄС. Тому виробники України ігнорувати тенденцію не можуть. Турбота про екологію з модного тренду перетворилася на вимогу часу, зелені проєкти стають економічно обґрунтованими, дешевшими і стають окремим бізнесом. Паралельно з’являються жорсткіші стандарти, вимоги до продукції: ідеальні автомобіль, зерно, курятина тепер повинні мати мінімальний вуглецевий і екологічний слід, при їх виготовленні повинно використовуватися мінімум брудних ресурсів. Бути екологічно відповідальним – значить, подобатися й клієнтові, покупцеві. Такі речі впливають на споживацький вибір, свідомість споживачів росте і вони роблять вибір у бік чистих товарів, брендів. І бізнес до цього адаптується.

ЕФЕКТИВНО, «ЗЕЛЕНО» Й ЕКОНОМНО

Сьогодні українському виробникові час перейматися енергоефективністю і зеленими ресурсами, вкладати гроші в конкретні проєкти. Якщо це маленька фірма – замінити освітлення, придбати більш енергоефективне обладнання. А от промислові гіганти і холдинги мусять запроваджувати цілі політики скорочення споживання енергоресурсів, що, до слова, принесе їм зниження собівартості продукції й ріст конкурентоспроможності. В ідеалі – переходити на відновлювані джерела енергії.

ТРИ В ОДНОМУ. Українські компанії вже почали експлуатувати біогазові комплекси, за допомогою яких можна утилізувати різні органічні відходи та виробляти енергію замість того, щоб спалювати імпортований газ. Залишки та відходи сільськогосподарського виробництва через біогазові технології можна трансформувати в електричну і теплову енергію. Це допомагає скоротити викиди в атмосферу, це й крок до енергетичної безпеки, а на додачу через біогазові технології можна отримати якісні органічні добрива, які підуть на відновлення родючості ґрунтів.

Компанія МХП експлуатує два біогазових комплекси. Встановлена енергетична потужність першого комплексу – «Оріль-Лідер», що введений в експлуатацію в 2013 році та знаходиться у Дніпропетровській області – 5,5 МВт. Другий біогазовий комплекс – «Біогаз Ладижин» встановленою потужністю 12 МВт – введений в експлуатацію в 2019 році, й електроенергією, що виробляється на ньому , можна було б забезпечити побутове споживання 35 000 користувачів. Комплекс "Біогаз Ладижин" дає можливість скоротити викиди парникових газів на 100 тис. тонн еквіваленту СО₂ на рік.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *