Швейцарський візит в Україну: Донбас, економічний розвиток і реформи…

Швейцарський візит в Україну: Донбас, економічний розвиток і реформи…

23.07.2020 19:23

Укрінформ

Про що домовилася Сімонетта Соммаруга з Володимиром Зеленським

Президент Швейцарської Конфедерації Сімонетта Соммаруга 20 липня прибула в Київ на запрошення президента України Володимира Зеленського. Це – перший закордонний візит Соммаруги після спалаху пандемії COVID-19. А водночас і перший державний візит президента Швейцарської Конфедерації в Україну в історії двосторонніх відносин.

Відомо, що Швейцарія входить у п’ятірку найбільших інвесторів у економіку України із загальним обсягом прямих інвестицій 1,7 млрд доларів США. Торік прямі інвестиції зросли на 163 млн дол.

За показником інвестування Швейцарія випереджає Францію, Італію, Австрію. Найбільший обсяг швейцарських вкладень в Україну (близько 60%) надійшов до промисловості, де створено понад 30 тис. робочих місць. Одна з ключових сфер співпраці України та Швейцарії – сектор енергоефективності та термомодернізації будівель, а також інфраструктурні проєкти.

Швейцарія також підтримує велику кількість гуманітарних проєктів. Це єдина держава, яка з 2015 року напряму постачає гуманітарну допомогу цивільному населенню, яке постраждало внаслідок війни по обидва боки лінії розмежування на сході України. Саме тому відвідання Донбасу, ознайомлення з безпековою та соціально-економічною ситуацією на Сході, обговорення кримських питань поруч з двостороннім економічним партнерством стали наріжним каменем візиту пані Соммаруги в Україну.

КОНФЕРЕНЦІЯ З РЕФОРМ В УКРАЇНІ

Оскільки Швейцарія є вагомим партнером України з розвитку економіки та впровадження реформ, не дивно, що перші два дні свого візиту Сімонетта Соммаруга присвятила саме цим питанням.

Перша офіційна зустріч Соммаруги із Зеленським, а також спілкування двох президентів у форматі віч-на-віч і розширені українсько-швейцарські переговори пройшли в Маріїнському палаці. Перемовини стосувалися питань миру на Донбасі, протидії поширенню пандемії COVID-19, реабілітації ветеранів, розвитку професійно-технічної та мистецької освіти в Україні, децентралізації, енергоефективності, інфраструктурних проєктів, розвитку міст тощо. За словами Зеленського, Соммаруга відзначила прогрес України в проведенні реформ та бажання продовжувати співпрацю. Уже за кілька годин очільники двох держав зробили низку спільних заяв про досягнуті домовленості.

Зокрема, в Україні буде реалізовано швейцарську програму співробітництва на 2020-2023 роки, що передбачає виділення 108 млн швейцарських франків на гуманітарну й технічну допомогу. Ідеться про взаємодію з імплементації проєктів технічної та гуманітарної допомоги по лінії Швейцарської програми співробітництва з Україною на три роки.

«Без сумніву, Україні та Швейцарії цікаво розвивати подальше партнерство та двосторонню співпрацю… Ми домовилися розвивати ті напрямки співпраці, що становлять взаємний інтерес для обох країн. Їх визначає підписаний сьогодні Меморандум про партнерство щодо двосторонніх відносин», – зазначив Зеленський під час спілкування з представниками ЗМІ.

У рамках меморандуму про партнерство через два роки у Швейцарії відбудеться п’ята Міжнародна конференція щодо реформ в Україні. Сторони домовилися провести моніторинг реалізації реформ та визначити перелік заходів розбудови інституційних спроможностей у різних секторах для кращої імплементації реформ.

«Окремо ми торкнулися ще двох важливих напрямків – це економіка та торгівля. Відзначу, що Швейцарія входить до п’ятірки найбільших інвесторів у нашу економіку та є далеко не останнім за обсягом товарообігу партнером у Європі. Ми погодилися, що наші країни можуть і повинні розвивати цей потенціал», – сказав глава Української держави.

Щодо реформ у правовій сфері Зеленський сподівається, що Швейцарія допоможе Україні в питаннях протидії корупції й повернення викрадених активів.

«Швейцарія завжди була для нас прикладом у питаннях протидії корупції. Хочу відзначити підписання сьогодні меморандуму про взаєморозуміння між Офісом генпрокурора, НАБУ та швейцарською стороною. Вірю, що Швейцарія допоможе нам у питаннях протидії корупції та сприятиме реальному поверненню в Україну викрадених активів», – висловив сподівання Зеленський.

ЦЕНТР СТАРТАПІВ

Президент Швейцарії присвятила час для зустрічей з представниками українського уряду: прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, в.о. міністра енергетики Ольгою Буславець, міністром інфраструктури Владиславом Криклієм, а також міністром розвитку громад та територій Олексієм Чернишем.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *